Makijaż fotograficzny

Makijaż fotograficzny to zupełnie inny typ makijażu niż stosuje się na co dzień. Więcej na ten temat opowiada profesjonalna wizażystka z wieloletnim doświadczeniem przy sesjach fotograficznych Marta Budynkiewicz z BANACH BEAUTY ATELIER.

Często przy przygotowaniach do sesji – do których podchodzę bardzo poważnie https://nocposlubna.pl/sesja-intymna/ – rozmawiam z klientkami między innymi na temat wizażu przed sesją zdjęciową. Ten temat siłą rzeczy trzeba poruszyć przed sesją.

Makijaż fotograficzny -okiem profesjonalisty

Na profilu społecznościowym Marty Budynkiewicz pojawił się ostatnio wpis w którym wyjaśnia ona jak wygląda dobry makijaż. Za jej zgodą pozwalam sobie zamieścić ten wpis:

W sprawie prostowania błędów, które krążą na rynku na temat makijażu fotograficznego, jak i magii wyglądu w internecie. 🙋📸Obszerniej uczę wizażystki, ale i bez wyjaśnienia pewnych zjawisk Tobie Kliencie, też nie będzie dobrze, więc lecimy. 🙂👉 Dobrze pomalowana kobieta ma błyszczeć swym blaskiem, a nie dzięki światłu pochodzącemu z lamp. Jeśli jesteś malowana w świetle sztucznym, oświetlenie to daje … ŚWIATŁO na twej twarzy. 😎Żarówki dają blask.To jest zgubne.👉 ŚWIATŁO, BLASK mają pochodzić z harmonii barw makijażu do typu urody i harmonijnych proporcji, z genialnego, czystego obrazu, który stworzy wizażystka, a nie z żarówek. 👉 To światło lamp powoduje, że twarze i włosy kobiet w internecie – olśniewają. 👉 Światło jest największym magiem naszej branży. Nie ma to często nic wspólnego z obrazem, który widać na żywo.Możemy mieć spaprany makijaż i oświetlić twarz tak, że będzie wyglądała na piękną.

Przepalona światłem twarz - Makijaż fotograficzny
Przepalona światłem twarz – Makijaż fotograficzny

Przepalone zdjęcia – fajne zdjęcia?

Dalej Marta pisze:

To wykrzywia sztukę wizażu.Udowadniam to na szkoleniach, robiąc zdjęcia brudnych makijaży w lampie pierścieniowej – i tak wyglądają mega!Dzięki światłu, twarz jest wypalona na biało, niby to taka świeżość, w oczach odbity jest pierścień lampy – imituje on blask oczu. Nawet, gdy jest ono ciężkie.Profesjonalna branża zdjęciowa, naprawdę tego nie kupuje. 😎 Ani portfolio budowanego w ten sposób. To kupi tylko Klient.Czasem na swą zgubę.Jeszcze niestety mamy chore przewartościowanie. Obraz wstawiany w internet jest większą miarą ,, prawdy” niż to, co widzą oczy przed sobą. Poziom patologii myślenia sięgnął zenitu do tego stopnia, że ludzie mogą straszyć maskami w realu, bo wyjdą dobrze na zdjęciach, a postacie z branży 🙆 zasiewają światu krzywą informację, która brzmi:,,Aby dobrze wyglądać na zdjęciach, makijaż musi być cięższy, grubszy i mocny.”Pytam się kto to mówi i jakie doświadczenie zawodowe ma w kwestii makijażu zdjęciowego?Bo jeśli jest to youtuber, to głowa mnie boli.Jeśli pani malująca okolicznościowo, to głowa mnie boli.Jeśli to jest fotograf, którego technika pracy polega na wpuszczaniu ogromu światła do aparatu, czym wybiela obraz, to głowa mnie boli. Aby wypowiadać się o makijażu FOTOGRAFICZNYM należy mieć doświadczenie w fotografii na szerokich polach, z wieloma fotografami, gdyż każdy ma inny kunszt i warsztat. I zasady jednego, kompletnie nie działają u drugiego. Dlatego fotografowie często przez pół życia mają jedną wizażystkę.By malowała do ich zasad.Makijaż fotograficzny to dużo więcej niż mocno nasmarowania tapeta. To współtworzenie obrazu, zgodnie z istniejącymi warunkami, filingiem i kuźnią danego fotografa. I bzdurą jest mówienie, że musi być mocny i ciężki. Wykonałam setki ultra lekkich makijaży do profesjonalnych zdjęć, gdzie pilnowany był każdy gram podkładu, pudru czy cieni. I był to makijaż profesjonalny, fotograficzny.

Makijaż fotograficzny
Makijaż fotograficzny

Lajki dają eksperci?

Marta pisze dalej:

W dzisiejszej dobie szybkich expertów, musimy nauczyć się sprawdzać doświadczenie zawodowe ludzi. Lajki w internecie o niczym nie świadczą i często są zasługą emocji odbiorcy, a nie jego wiedzy. Bez tego niestety powstają samozwańcze autorytety w każdej dziedzinie, czy to medycyna, sport czy wizaż. A to działa na niekorzyść dobra człowieka.Wiedza, zawsze nam służy, podnosi wartość i jakość życia i je ułatwia. 👉 Kobiety mogą błyszczeć na zdjęciach bez ciężkiej tapety oraz użycia lamp, jeśli mamy i umiemy pracować ze światłem naturalnym i znamy arkana SZTUKI wizażu.👉 Jeśli kobiety mają makijaż czysto dobrany do typu urody – harmonijna kompozycja tworzy efekt wyrazistości, przy jednoczesnym blasku.Jeśli makeup wydaje się być za ciężki, pewnie jest źle dobrany do typu urody. A nie …fotograficzny. 🤦👉👉 Ciężar makijażu dobiera się do rodzaju sprzętu, kuźni fotografa i ilości światła na planie, a nie dlatego, że idziemy na zdjęcia. Jednym słowem czuję zbliżającą się jesień, a to nowy cykl szkoleniowy. Buzuje energia. Nie mieszcząc się ze sprzętem i wiedzą, przestawiam meble. Kalkuluję przeprowadzkę, nie wiedząc czy nas zamkną czy nie, ale jednak szukam większego lokalu. Byśmy mogli bardziej twórczo działać. ❣️🖌️📸Proszę, niech zapada Wam w głowach prawda o tym, że: 1. makijaż fotograficzny może, ale nie musi być ciężki. 👌✨2. Magia wyglądu twarzy czy koloru włosów w internecie, zazwyczaj bywa zasługą światła. Ono rządzi w obrazie zdjęciowym i w filmowym.Z miłością do czystości fachu, pięknych zdjęć i harmonijnego kobiecego piękna.

💘

Sesja zdjęciowa z profesjonalistami

Sesje fotograficzne które proponujemy to wyjątkowe zdjęcia tworzone przez ludzi którzy często przepracowali lata przy tego typu zdjęciach. Marta Budynkiewicz jest legendą w swoim środowisku. Zawsze podziwiam ją za pełen profesjonalizm, ogromną wiedzę, wyczucie, wyjątkowe umiejętności. Sama współpraca z takimi ludźmi to wielka przyjemność i wyjątkowe doświadczenie.

Warto poszukać w Lublinie BANACH BEAUTY ATELIER – adresu nie podaje celowo ponieważ jak Marta wspomina powyżej adres może się zmienić.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat fotografii intymnej – zapraszam do obejrzenia moich odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Poniżej zamieszczam linki do filmów – uwaga ze względu na treści filmy są TYLKO dla osób pełnoletnich:

Fotografia Intymna – Q&A na temat Fotografii Intymnej część 1 – https://youtu.be/JWNe0nkSKQs

Fotografia Intymna – Q&A na temat Fotografii Intymnej część 2 – https://youtu.be/xGdRlNF8Zqw