Oferta – sesja BUDUAR – AKT

Sesja buduar – akt to propozycja wysmakowanej pięknej fotografii, w wypadku sesji buduarowej często łącząca piękno kobiecego ciała wraz z piękną oprawą – wnętrzem, strojem, dobranymi rekwizytami – w wypadku aktu bardziej opierająca się na ciele jako środku wyrazu.

ZAŁOŻENIA SESJI BUDUAR / AKT:

Propozycja sesji w dwóch wersjach wersji Glamour Buduarowej po Akt
lub sesja Aktu
Celem tej pierwszej jest wykonanie zdjęć które są Glamour, poprzez nagość zakrytą po Akt.
Sesja aktu to zdjęcia najczęściej studyjne dosyć mocno minimalistyczne jeżeli chodzi o scenografię rekwizyty jak i … ubiór 😉
Zdjęcia z założenia maja być takie byś mogła je komuś podarować, pokazać – wzbudzając zachwyt 😉 lub będzie to prezent dla Ciebie.

Jesteś tego warta!

CO ROZUMIEM PRZEZ SESJĘ BUDUAROWĄ?

Za Wikipedią:

Buduar (fr. boudoir) – wytwornie umeblowany i wykwintnie ozdobiony, niewielki pokój zajmowany przez panią domu. Umieszczony był zazwyczaj między salonem a sypialnią. Pełnił rolę gotowalni i miejsca wypoczynku pani domu. Pierwsze buduary powstały we francuskich pałacach w XVIII wieku. Powszechnie stosowany w okresie rokoka, klasycyzmu i romantyzmu. Moda na buduary przetrwała do XIX wieku, choć jeszcze w początkach XX wieku występował w bogatszych apartamentach.

W wypadku zdjęć chodzi bardziej o definicje miejsca gdzie kobieta czuje się swobodnie, bezpiecznie  mimo tego że nie jest zawsze jest kompletnie ubrana. Sesje buduarowe i sam zamysł sesji buduarowej opiera się na założeniu miejsca które zapewnia bezpieczeństwo przed ciekawskimi, a zarazem uczestnicząca w tego typu sesji kobieta „odkrywa rąbek tajemnicy” dla potencjalnego odbiorcy takiej fotografii.

Często jest to fotografia w pięknych wnętrzach w ekskluzywnej bieliźnie, w niektórych przypadkach podchodzącą pod fotografię aktu, czy też produkcji z ekskluzywnych pism poruszających tematykę erotyczną w wysmakowanym wydaniu. Są to często sesje w wersji „na bogato” których wynikiem są piękne fotografie.

Pomoc przy sesji buduar Akt
Pomoc przy sesji buduar Akt

NAGOŚĆ ZAKRYTA – CO ROZUMIEM PRZEZ TO POJĘCIE:

Przez „nagość zakrytą” rozumiem fotografie na których modele/modelki występują nago, lecz są częściowo zakryte, nie widać szczegółów anatomicznych. Do zakrycia ciała służą np. tkaniny, rekwizyty, przedmioty. Modelki mogą też np. zakryć piersi dłońmi.

CO ROZUMIEM PRZEZ GLAMOUR?

Najlepsza definicja jaką znalazłem i chyba najbliższa tego co proponujemy to:

Angielskie słowo Glamour to urok, magia, czar, przepych, splendor, blask. Pojęcie glamour, to jedno z tych pojęć, których nie da się do końca zdefiniować ściśle, glamour może być wszystko. Większość reklam kosmetyków to glamour.
Glamour bardzo często jest przesycony erotyzmem w najlepszym luksusowym wydaniu i ten erotyzm wcale nie oznacza nagości.

Bardziej szczegółowa definicja mówi:

Bycie glamour to czarownie innych, podkreślanie blasku ukrytego w każdej i w każdym z nas. Liczy się przyciąganie spojrzeń bogactwem wyszukanych strojów, fryzur, a także wzorów i ozdób. To wyrażanie swej osobowości za pomocą wyglądu zewnętrznego, swoista teatralność życia w pozytywnym tego zwrotu znaczeniu. Dopuszczalne są „małe szaleństwa”, przekraczanie granic bez względu na opinie innych. A co za tym idzie – niekiedy przesada, dziwactwo, czasem nawet kiczowatość. Wszystko dla ukazania swej prawdziwej osobowości. Niekiedy styl ten utożsamiany jest z retro. Glamour to też styl życia, korzystanie ze wszystkich jego udogodnień. To luksusowe zabiegi, kosmetyki renomowanych firm, szykowane ubrania od sławnych projektantów, wytworna biżuteria, odwiedzanie odległych, egzotycznych miejsc, a także piękne wnętrza, wyjątkowe miejsca.

Staramy się by proponowana przez nas sesja zdjęciowa była jak najdalsza od zdjęć robionych na zasadzie: „zdjęcia ekspresowe w pięć minut”, chcemy by była takim specjalnym dniem dla Ciebie.
Poczuj się wyjątkowo!
Dla Ciebie przez kilka godzin pracuje sztab ludzi. Wszyscy oni pracują dla Ciebie po to byś mogła pokazać się z jak najpiękniejszej strony.

Bądź sobą – przecież jesteś wyjątkowa!

AKT – CO TO TAKIEGO:

Z definicji, akt (z łac. – actus) to „przedstawienie nagiego ciała ludzkiego w sztuce, zazwyczaj w oparciu o studium z żywego modela” (źródło – Wikipedia). Nie chodzi jednak w żadnym wypadku o pornografię, czy nawet erotykę, których celem jest głównie rozbudzanie zmysłów u odbiorcy. Jak za chwilę postaram się wyjaśnić, akt skupia się na ludzkim ciele przede wszystkim od strony „technicznej”.
Fotografia, jak sama nazwa wskazuje (photos – światło, graphein – rysować – z grec.) – to nic innego, jak „rysowanie światłem”. Oczywiście kryteriów, wg których tworzy się fotografię artystyczną, jest więcej, jednak najważniejszym z nich jest właśnie umiejętne korzystanie z oświetlenia. Dzięki niemu buduje się odpowiedni nastrój, jak również wpływa na to, jak przedstawione zostaną fotografowane obiekty. Drugim podstawowym kryterium jest odpowiednie kadrowanie – czyli decydowanie o tym, co i w jaki sposób wypełni ramkę zdjęcia.
W przypadku aktu najprościej będzie stwierdzić, że ciało służy w nim przede wszystkim jako obiekt (kształt), który ma zostać odpowiednio oświetlony i wypełnić kadr w jakiś interesujący sposób. Oczywiście, ukazanie na zdjęciu osobowości modelki/modela też może być ważne, jednak nie musi. W przypadkach, kiedy fotografowany jest jedynie kontur ciała lub jakaś jego część, liczy się już tylko czysta forma i piękno kształtów.

Sesja buduar / akt . Sesja w studiu – Akt krajobraz
Sesja buduar / akt . Sesja w studiu – Akt krajobraz

W fotografii aktu najbardziej spektakularne efekty uzyskuje się w odpowiednim studiu, z wykorzystaniem profesjonalnego oświetlenia. W takich warunkach fotograf może bardzo sprawnie operować światłem, cieniem i ułożeniem ciała modelki/modela. Może decydować, które detale uwypuklić, a które ukryć.

KTO PRACUJE PRZY SESJI:

Podczas sesji zdjęciowych towarzyszy mi moja małżonka w roli stylistki, a także asystenta fotografa – dzięki temu sesja ma odpowiednie tempo – realizujemy poszczególne założenia, pomaga „ułożyć się” do niektórych ujęć, a także oprócz „spojrzenia faceta” jest jeszcze to „spojrzenie kobiety” często na szczegóły, które niestety my faceci nie zawsze dostrzegamy 😉 Dzięki takiemu systemowi pracy uzupełniamy się wzajemnie.
Na życzenie dostępna jest też wizażystka.
Dlaczego piszę, że „na życzenie”?

Zwykle proponuję klientkom samemu wybrać wizażystkę która by im odpowiadała. Ja na co dzień zajmując się zdjęciami „modowymi” współpracuję z wizażystkami, ale nie chciałbym w tym wypadku, aby moja praca była oceniana przez pryzmat wizażystki dlatego tak jak wspomniałem – zwykle namawiam klientkę do samodzielnego wybrania odpowiedniej osoby – ale jak potrzeba nie ma problemu.
Czy warto skorzystać z wizażystki?
Z doświadczenia wiem, że dużo kobiet potrafi się samemu pomalować, ale czym innym jest makijaż który wykonujemy na co dzień – a wbrew pozorom inny makijaż stosuje się do zdjęć.
Tak. Stanowczo warto – nawet po to by zobaczyć co może zaproponować nam profesjonalistka i też zobaczyć i się przekonać – jak będę wyglądała po pomalowaniu przez osobę zajmującą się tym zawodowo.
Jak powiedziała pewna wizażystka w miarę postępu sesji makijażu przybywa, a ubrań ubywa 😉
Zwykle jest tak, że wizażystka przygotowuje dwie wersje makijażu w tym ta druga jest zdecydowanie „mocniejsza”. W trakcie sesji nanosi tez odpowiednie poprawki.

GDZIE ODBĘDZIE SIĘ SESJA ZDJĘCIOWA?

Jeżeli sesja ma być Glamour to i miejsce powinno być odpowiednie.

W ostatnim czasie powstało wiele ciekawych obiektów, hoteli z pięknymi apartamentami, zostały wyremontowane piękne dworki, pałace, zameczki. Coraz więcej jest też prywatnych domów które mogą stać się scenerią naszej sesji. Dysponujemy odpowiednim sprzętem pozwalającym na dostosowanie się do warunków panujących w miejscu przez Ciebie wybranym na miejsce sesji zdjęciowej. Jedyny warunek istotny dla nas to TROCHĘ miejsca.

Plan zdjęciowy sesji buduar – akt – backstage

Jest sporo miejsc w jakich robiliśmy zdjęcia. W sporej części jesteśmy w stanie wynegocjować odpowiednie opusty jeżeli na miejscu ma się odbyć sesja zdjęciowa bez nocowania.
Generalnie – miejsce sesji jest do uzgodnienia.

Jeżeli chodzi o fotografię AKTu najlepszym miejscem do takich zdjęć jest studio lub miejsce które nadaje się na studio – np. duża hala czy też po prostu spore pomieszczenie. Dysponujemy przenośnym studiem więc nie ma problemu aby taka sesja odbyła się niemalże w każdym większym (ponad 50m2) pomieszczeniu.

Sesja AKTu w studiu

Czy zdajesz sobie sprawę, że wykonanie takich zdjęć będzie dla Ciebie wspaniałą pamiątką?

UBRANIA, REKWIZYTY, DODATKI:

Zwykle bazujemy na ubraniach zabranych na sesję przez klientkę – na kilka dni przed zdjęciami dogrywamy szczegóły. Część strojów, dodatków, rekwizytów mamy swoich – uzbieraliśmy ich spory zbiór przez kilka lat organizując tego typu sesje, sporo rzeczy zabieramy ze sobą.
Chcesz mieć unikalne zdjęcia? Szukasz zrozumienia dla własnych pomysłów? Razem stworzymy niepowtarzalne zdjęcia!

ILE CZASU TRWA SESJA:

Z założenia same zdjęcia trwają około trzech godzin – to dużo i mało.
Dużo ponieważ wbrew pozorom zdjęcia dla osoby fotografowanej są dość męczące.
Mało ponieważ często nie ma czasu by zrealizować wszystkie pomysły 😉
Potrzebny jest czas na przebranie się, zwykle też pierwszy makijaż trwa około godziny, następne już mniej. Szacunkowo warto sobie na pewno zarezerwować około pięciu – sześciu godzin.

CO KLIENTKA OTRZYMUJE:

Efektem naszej pracy podczas takiej sesji jest minimum 15- 30 zdjęć poddanych obróbce. Górnej granicy ilości zdjęć zwykle nie ustalam 😉
Zdjęcia mogą zostać przekazane na maila lub w wypadku większej ilości plików udostępnione w spakowanej formie na serwerze do pobrania. Na życzenie mogą zostać wypalone na płycie CD/DVD lub nagrane na pendrive.

Zdjęcia oddawane klientce są w najwyższych rozdzielczościach i nie są zabezpieczone przed dalszym kopiowaniem, edycją itp.

OPCJONALNIE (Płatne osobno):

– Album tradycyjny z wklejanymi zdjęciami lub fotoksiązkę – do wyboru
– Prezentację zdjęć na płycie DVD (do odtworzenia w odtwarzaczu DVD stacjonarnym jak i na komputerze) lub film/prezentacja na pendrive (do odtworzenia na KAŻDYM nowoczesnym telewizorze).
– stronę www, na dedykowanym adresie lub subdomenie
– obraz na piance, pleksie np. 80×50 czy 100×70
– inne fotoatrakcje – kubki, poduszki, kalendarze, koszulki itp.

Sesja buduar / akt . Sesja w studiu

JESTEM ZAINTERESOWANA SESJĄ I CO DALEJ:

Na początek proponuje zastanowić się jakie zdjęcia mi się podobają – poszukać takich zdjęć w internecie czy też na stronie fotografa – śmiało proszę pobrać zdjęcia.

Następnie proszę o kontakt z fotografem – np. przy pomocy formularza kontaktowego dostępnego na dole strony. Odpisując zwykle proszę o przesłanie zdjęć które się Pani podobają. Na tej podstawie dogrywamy miejsce sesji, a następnie termin. Ustalamy szczegóły. Zwykle proszę moje klientki o przesłanie kilku swoich zdjęć (zdjęcia są TYLKO dla mnie – dla mojej wiedzy) – jestem fotografem – wzrokowcem – jak widzę daną osobę – mogę zaproponować konkretne ujęcia, pomysły na zdjęcia, wiem jakie mam zabrać rekwizyty, zaproponować scenografię itp.

Szanuje moje klientki – zdjęcia wysłane do mnie jak i zdjęcia które wykonuje podczas sesji są wyłącznie własnością klientki.

Sesja buduar AKT
Sesja buduar AKT

Żadnych zdjęć klientek nie publikuje na swoich stronach z wyjątkiem takich na których publikację uzyskałem wyraźną zgodę.

PRAKTYCZNA RADA:

Na sesję warto zabrać ze sobą szlafrok czy też inny tego typu strój oraz miękkie bambosze, klapki – japonki itp. Dlaczego? W wypadku zdjęć np. w bieliźnie uwierające nas ubranie zostawia ślady na skórze które potem niezbyt ładnie wyglądają więc często trzeba poczekać aż znikną. Czas podczas „malowania” przez wizażystkę czy przerwy związanej z przestawieniem oświetlenia czy też zmianami w scenografii planu jest dobrym momentem na ubranie się w taki miękki nie obciskający strój który nie zostawi śladów.