Hot or Not czyli jak pozować

Hot or Not czyli jak pozować. Tym razem postanowiłem zająć się tym tematem. Często jestem pytany jak dobrze pozować dziś kilka wskazówek na przykładzie dwóch instagramerek.

Hot or Not – Dlaczego Instagramerki?

Dlaczego, aby zilustrować ten artykuł zdecydowałem się na Instagramerki? – powód jest prozaiczny. Jja staram się nie popełniać błędów które opiszę. Nie mam takich zdjęć, by zobrazować to co chciałbym pokazać. Czasem dostaje takie zdjęcia od moich klientek, ale dostaje je na zasadach prywatnych, więc nie mam prawa ich udostępniać. Wybrałem dwa profile które ostatnio obserwuję i coraz bardziej przekonuje się jak wiele zależy od zdjęć, fotografa, a może … jednak od zupełnie czegoś innego?

Wybrałem dwie modelki z Instagrama – @natalee.007 oraz @mills_sofie – za każdym razem zdjęcia są podpisane. Dla ułatwienia będę nazywał je Natalia i Sofia.

Przede wszystkim – obydwie w podobnym wieku, obydwie głównie obserwowałem jak były w … Dubaju (co za ironia losu). Obydwie są blondynkami, w miarę podobnej budowy ciała (no ok jedna ma wyraźnie większy biust). Wybrałem specjalnie dwie blondynki (podobno mężczyźni wolą – nie potwierdzam), aby nikt nie zarzucał, że moja ocena wynika z powodu kolorów włosów.

Dlaczego jednej zdjęcia są fajne, a drugiej – powiedzmy delikatnie – mniej fajne? Postaram się pokazać na zdjęciach poniżej.

Hot or Not – pozowanie

Zacznijmy elegancko od sukienek. Słowo elegancko nie koniecznie tutaj pasuje ponieważ na zdjęciach poniżej dziewczyny postanowiły zaprezentować chyba nogi. O ile u Natalii w miarę się to udało – całkiem fajna fota to zdjęcie Sofii. Powiem szczerze nie wiem dlaczego ktoś tak to zrobił. Czy naprawdę fotograf aż tak ja nie lubi? Popatrz, łydki spłaszczone – to zdjęcie jak już robi się unosząc lekko, tak by łydki nie były spłaszczone, a przez to szerokie. Podobny efekt na udach. O tym że majtki widać to już nie wspomnę – może kogoś to zachwyca mnie stanowczo nie.

HOT or NOT
HOT or NOT

Jak fotografować pupę

Kiedyś będąc na siłowni usłyszałem jak trener personalny mówił do ćwiczącej kobiety: Pupa to druga twarz kobiety, musi się ładnie prezentować. Jeżeli tak to przejdźmy do konkretów.

Przede wszystkim zobaczmy co wyczarowały nasze modelki i fotografowie którzy robili te zdjęcia. Na obydwu zdjęciach mamy uwypukloną pupę. To jest OK. Na lewym zdjęciu Natalee pupa jest ładnie wyeksponowana. Po prawej na zdjęciu Sofie mamy wielki zad posadzony na blat. Mamy zaprezentowaną też pełną zawartość rowka ledwo okrytą bielizną. Masakra. Wiem, że są faceci którym się to pewnie podoba – mam nadzieję, że nielicznym, ale stanowczo nie mi.

HOT or NOT - uwypuklamy pupę
HOT or NOT – uwypuklamy pupę

Na poniższych zdjęciach ta sama część ciała miała być z założeniach ukazana na zdjęciach z sukienkami. Przekonaj się które jest fajne, a które …

Sukienka i uwypuklamy pupę
Sukienka i uwypuklamy pupę

W wypadku Natalee mamy ten moment zapinania – rozpinania suwaka. Coś co lubię. Zdjęcie które – wydaje się – powstało przypadkiem. Takie złap chwilę. Doskonale wiem z praktyki, że często tak nie jest, ale można łatwo zrobić by tak wyglądało.

Podobna koncepcja przyświecała autorom zdjęcia Sofie. Jednak albo fotograf był zmęczony, miał dość albo modelka jest tak tragiczna jednak trzyma się drzewa by się nie przewrócić – raczej nikt tak naturalnie nie robi. Tu chyba miał być wiatr podwiewający dół sukienki. Co wyszło? Widać rękę która zadarła kieckę. Widać, że zdjęcie bardzo nieudolnie pozowane.

Robiłem sporo takich zdjęć i wiem, że czasem trzeba zrobić 50 klatek jeżeli modelka nie wie co ma zrobić. To normalne przy osobach które nie umieją pozować. Po prostu fotograf musi być cierpliwy. Mamy to wykonać to robimy tak długo, aż wyjdzie.

Hot or Not – seksowna fotka na basenie

Poniżej dwie omawiane modelki w zupełnie różnych stylizacjach. Która jest bardziej gorąca. Która rozpala? Poza Natalee – uniesione ramiona świetnie uwydatniają biust. Tu jest jeszcze jedna fajna rzecz, takie lekkie podparcie biustu po bokach powoduje ładne zaokrąglenie i lekkie podniesienie. Ta pozycja świetnie sprawdziła by się u Sofie której biust ma tendencje do opadania i jest mniej wydatny. Poza ta zaradziłaby obydwu tym problemom. Takie wyglądanie za okularów też jest bardzo seksi i to trzeba pochwalić na zdjęciu po lewej.

OK ale co ze zdjęciem po prawej – cóż tym razem jest całkiem nieźle. Ta „miss mokrego podkoszulka” wyszła całkiem nieźle. Ładnie uniesiona noga tym razem bez deformowania łydki. Jedyne co mi się nie podoba to „zbyt worowate” majtki które lekko psują efekt. Nie pasują tutaj do topu jako komplet. Wcale nie pasują.

Hot or Not - seksowna fotka na basenie
Hot or Not – seksowna fotka na basenie

W takim razie przejdźmy do bardziej mokrych zdjęć. Muszę się przyznać zawsze bardzo lubię takie romantyczne ciuszki. Uważam, że zawsze dodają kobiecie uroku. Normalnym jest, że zdjęcie po lewej robi na mnie wrażenie jednak fajny top w romantycznym stylu nie koniecznie fajnie wygląda namoczony. Lepiej by wyglądał z krótkim rękawem lub chociaż z podwiniętymi rękawami. Woda kapiąca z biustu OK. Jednak woda kapiąca z okolic … krocza. Nie. Stanowczo nie. Chyba za dużo słuchałem opowieści o siusianiu do basenu …

Hot or Not - seksowna fotka na basenie
Hot or Not – seksowna fotka na basenie

Tym razem bardzo przewiewne kreacje. Starłam się jak mogłem dobrać podobne zdjęcia. Zdjęcia niby podobne, a jednak … Zobacz to nie jest tylko kwestia ciała modelki. To kwestia w tym wypadku jej obrócenia. Małe przekręcenie i efekt zupełnie nie fajny. Widzisz to?

Hot or Not - seksowna fotka na basenie
Hot or Not – seksowna fotka na basenie

Usiądźmy na chwilę

Poza prawie taka sama. To dlaczego zdjęcie po lewej robi wrażenie, a to po prawej już nie koniecznie? Poza? Podobna. Różnice? Sofie jest zgarbiona. Lekko ale widocznie. Właśnie dlatego opadł biust. Bardziej wypłynął. Być może ten uderbob był zamierzony, jednak wydaje się, że opinający top dodatkowo go spłaszcza.

Siadanie nie jest łatwe
Siadanie nie jest łatwe

Hot or Not – w kuchni

Tutaj obie dziewczyny nie wyszły najgorzej. Jednak zdjęcie Sofie pokazuje tutaj ciekawą rzecz. Mianowicie wygląda na to, że problemem jej są też bardzo szczupłe uda. Na tym zdjęciu wydaje się że ma takie małe krótkie nóżki w stosunku do reszty ciała. Widzisz to?

Hot or Not - w kuchni
Hot or Not – w kuchni

W takim razie zobacz to samo na innym zdjęciu:

Hot or Not
Hot or Not

Na tym zdjęciu powyżej nóżki Sofie zupełnie nie pasują do reszty ciała. Zastanawia mnie jedno – fotograf tego nie zauważył? A może nie wiedział jak sobie z tym poradzić?

Hot or Not – jak pokazać zgrabne nogi

Poniższe zdjęcia obydwa są dla mnie ok. Żeby nie było że narzekam tylko na Sofie tutaj zbyt przesadnie – jak dla mnie – biust eksponuje Natalee

Hot or Not - jak pokazać zgrabne nogi
Hot or Not – jak pokazać zgrabne nogi

To żeby nie było tak słodko jeszcze jedna fotka – sorry w tym wypadku nie znalazłem w prezentowanych przez Natalee odpowiednika więc zmienia się tylko zdjęcie po lewej.

No i wylądował w …. a już było tak pięknie. Pozwól, że tym razem nie będę tego komentował.

Hot or Not – bielizna czy bikini?

Obydwie dziewczyny są modelkami. Więc pozowanie jest ich pracą. W takim razie jak to robią by zwrócić na siebie uwagę nietypowym zdjęciem?

Hot or Not - bielizna czy bikini?
Hot or Not – bielizna czy bikini?

Jak uwypuklić długie i smukłe nogi? Przed tobą dwa pomysły na to samo zadanie. Które lepsze?

Hot or Not - bielizna czy bikini?
Hot or Not – bielizna czy bikini?

Na koniec dziewczyna z sąsiedztwa. Która sąsiadkę wybierasz?

Hot or Not - co wybierasz?
Hot or Not – co wybierasz?

Podsumowanie

Na koniec napisze co jeszcze zauważyłem. @natalee.007 – notabene wygląda na miłośniczkę agenta 007 – na jej profilu jest takie zdjęcie – dziewczyna Bonda – całkiem fajne. Z tego co ustaliłem współpracuje głównie z jednym fotografem. Jego prace są świetne, więc wcale się nie dziwię, że jej zdjęcia są takie.

Z kolei @mils_sofie współpracuje z jednym lub dwoma fotografami którzy … mają prywatne konta na Instagramie co w sumie jak na fotografów przystało jest co najmniej dziwne. Wstydzą się swojej pracy? Nie przesadzajmy – wśród zdjęć Sofie znajdzie się kilka perełek. Naprawdę niezłych. Jednak mi osobiście nie odpowiada styl zdjęć. Jak dla mnie nadający się do tanich brukowych czasopism, a nie do poważnych stron czy magazynów.

Mam nadzieję, że opisując poszczególne zdjęcia ukazałem jak ważne jest pozowanie. Jak ważna jest współpraca z fotografem. Czasem trafiam klientki które na planie upierają się, że będą rządzić. Płacę to wymagam. OK ale wtedy powstają najczęściej prace pod którymi raczej bym się nie podpisał. Często na poziomie tej modelki która chyba nie dogaduje się z fotografem. Lub jest taka, że tylko kiepski fotograf chce z nią współpracować? Któż to wie. Nie jest to jednak istotne dla nas.

Celem artykułu było pokazanie, jak w takich samych warunkach przy podobnych kobietach mogą różnie wyglądać zdjęcia. Ten cel uważam za osiągnięty.

Dodaj komentarz