Jak wygląda przykładowa sesja intymna

Sesje zdjęciowe tego typu wykonujemy zwykle dla kobiet, lub par chociaż zdarzały się też sesje dla mężczyzn. Chcesz mieć zdjęcia tylko dla siebie? Chcesz zatrzymać uciekający czas? Masz pomysł – szukasz fotografa? To właśnie jest ten czas i Ten fotograf.

Fotografia Intymna – zdjęcie dla chłopaka – w gangsterskim stylu.

 

Ten typ zdjęć to nie praca rzemieślnika fotografa – kiedy przychodzisz, siadasz, pstryk i za 5 minut dostajesz zdjęcia w opcji „zdjęcia do dowodu w pięć minut” – proponowane przez nas zdjęcia to fotografia artystyczna – na tego typu zdjęcia trzeba zarezerwować dużo więcej czasu. Zwykle sesja trwa około 5-6 godzin. Dlaczego, aż tyle? Sesję przygotowujemy specjalnie dla Ciebie. Poprzedzają ją w miarę dokładne ustalenia dotyczące oczekiwań naszej klientki.

ZAŁOŻENIEM SESJI jest to, że fatalnie wyglądają zdjęcia osoby zdenerwowanej, zestresowanej – NIE CHCEMY WYKONYWAĆ TAKICH ZDJĘĆ. Organizowana przez nas sesja zdjęciowa ma być czasem odpoczynku, relaksu, czasu DLA SIEBIE kiedy poświęcimy czas na zrobienie Tobie pięknych zdjęć.

Dla Ciebie przez kilka godzin pracuje sztab ludzi. Wszyscy oni pracują dla Ciebie po to byś mogła pokazać się z jak najpiękniejszej strony.

Bądź sobą – przecież jesteś wyjątkowa!

KTO PRACUJE PRZY SESJI:

Podczas sesji zdjęciowych towarzyszy mi moja małżonka w roli stylistki, a także asystenta fotografa – dzięki temu sesja ma odpowiednie tempo – realizujemy poszczególne założenia, pomaga “ułożyć się” do niektórych ujęć, a także oprócz “spojrzenia faceta” jest jeszcze to “spojrzenie kobiety” często na szczegóły, które niestety my faceci nie zawsze dostrzegamy 😉 Dzięki takiemu systemowi pracy uzupełniamy się wzajemnie.

Często pomoc przy zdjęciach jest nie oceniona - tylko kobiety są w stanie wychwycić niektóre istotne szczegóły - dlatego pracujemy razem - kobieta i mężczyzna - dzięki temu wykonane wspólnie zdjęcia są wyjątkowe.
Często pomoc przy zdjęciach jest nie oceniona – tylko kobiety są w stanie wychwycić niektóre istotne szczegóły – dlatego pracujemy razem – kobieta i mężczyzna – dzięki temu wykonane wspólnie zdjęcia są wyjątkowe.

 

Na życzenie dostępna jest też wizażystka.

Dlaczego piszę, że „na życzenie”?

Zwykle proponuję klientkom samemu wybrać wizażystkę która by im odpowiadała. Ja na co dzień zajmując się zdjęciami “modowymi” współpracuję z wizażystkami, ale nie chciałbym w tym wypadku, aby moja praca była oceniana przez pryzmat wizażystki dlatego tak jak wspomniałem – zwykle namawiam klientkę do samodzielnego wybrania odpowiedniej osoby której ufa i którą zna – ale jak potrzeba nie ma problemu.

Czy warto skorzystać z wizażystki?

Z doświadczenia wiem, że dużo kobiet potrafi się samemu pomalować, ale czym innym jest makijaż który wykonujemy na co dzień – a wbrew pozorom inny makijaż stosuje się do zdjęć.
Tak. Stanowczo warto – nawet po to by zobaczyć co może zaproponować nam profesjonalistka i też zobaczyć i się przekonać – jak będę wyglądała po pomalowaniu przez osobę zajmującą się tym zawodowo.
Jak powiedziała pewna wizażystka w miarę postępu sesji makijażu przybywa, a ubrań ubywa 😉
Zwykle jest tak, że wizażystka przygotowuje dwie wersje makijażu w tym ta druga jest zdecydowanie „mocniejsza”. W trakcie sesji jeżeli zostaje do końca nanosi też odpowiednie poprawki.

Nie wiem czy się nadaję …

95% kobiet które decydują się na takie zdjęcia nie jest modelkami zawodowymi – co oznacza, że nie można od nich wymagać, że nie będą miały tremy, od razu potrafią się ustawić tak by odpowiednio wyeksponować to co by chciały pokazać, a zarazem ukryć wszelkie wady, defekty które ma KAŻDA kobieta.

Czasami łatwiej jest wykonywać zdjęcia, czasem dużo trudniej, jednak organizując tego typu sesje zdjęciowe przez kilka ostatnich lat nauczyliśmy się dużej cierpliwości i wyrozumiałości dla tego, że nasze klientki muszą mieć czas aby powoli oswoić się z sytuacją i nam zaufać.

Staramy się w naszej pracy być jak najbardziej profesjonalni by nasze klientki były zadowolone z samej sesji – by była ona dla nich miłym wspomnieniem do którego będą chciały za jakiś czas powrócić i efektów w postaci pięknych fotografii jakie uzyskamy.

Nie wiem czy się nadaję ...
Nie wiem czy się nadaję …

Nie wiem czy zdecyduje się, aby …

Decyzja związana z obnażeniem się przed fotografem wymaga szczególnego zaufania do niego – wiem o tym, zdaje sobie sprawę z tego jak wielkim zaufaniem mnie obdarzasz.
Ty decydujesz co chcesz pokazać. My możemy tylko zaproponować konkretne ujęcie. Często pokazujemy przykładowe ujęcie lub tłumaczymy jak będzie wykonywane zdjęcie i co chcemy na nim pokazać.

Uzyskany efekt zdjęciowy można obejrzeć na dużym ekranie tableta
Uzyskany efekt zdjęciowy można obejrzeć na dużym ekranie tableta

 

Podczas sesji zdjęciowej na bieżąco sprawdzamy co trzeba poprawić w danym ujęciu. Dopiero jak zgodnie uznajemy, że oczekiwany efekt został uzyskany przechodzimy do kolejnego ujęcia.

Każdy człowiek ma tzw. strefę komfortu której nie powinien nikt przekraczać – zdajemy sobie z tego sprawę.

Czy zdajesz sobie sprawę, że wykonanie takich zdjęć będzie dla Ciebie wspaniałą pamiątką?

 

Gdzie odbędzie się sesja zdjęciowa?

Jeżeli sesja ma być Glamour to i miejsce powinno być odpowiednie. W ostatnim czasie powstało wiele ciekawych obiektów, hoteli z pięknymi apartamentami, zostały wyremontowane piękne dworki, pałace, zameczki. Coraz więcej jest też prywatnych domów które mogą stać się scenerią naszej sesji.

Dysponujemy odpowiednim sprzętem pozwalającym na dostosowanie się do warunków panujących w miejscu przez Ciebie wybranym na miejsce sesji zdjęciowej. Jedyny warunek istotny dla nas to TROCHĘ miejsca.
Jest sporo miejsc w jakich robiliśmy zdjęcia. W sporej części jesteśmy w stanie wynegocjować odpowiednie opusty jeżeli na miejscu ma się odbyć sesja zdjęciowa bez nocowania.

Jeżeli chodzi o fotografię AKTu najlepszym miejscem do takich zdjęć jest studio lub miejsce które nadaje się na studio – np. duża hala czy też po prostu spore pomieszczenie. Dysponujemy przenośnym studiem więc nie ma problemu aby taka sesja odbyła się niemalże w każdym większym (ponad 50m2) pomieszczeniu.

Generalnie – miejsce sesji jest do uzgodnienia.

Plan zdjęciowy - backstage
Plan zdjęciowy – backstage

 

Przygotowanie przed sesją

Przed sesja zdjęciową szczególnie istotne jest zadbanie o skórę, nie tylko twarzy, rąk i dekoltu ale całą.

Nie eksperymentuj z kosmetykami i zabiegami przed samą sesja zdjęciową – zwykle jest to fatalne w skutkach – już lepiej nic nie rób.

Przed sesja zdjęciową nie muszą być wykonywane szczególnie profesjonalne zabiegi, ale po pierwsze wszelkie depilacje nie wykonujemy na ostatnią chwilę, żeby nie było widocznych podrażnień. Jeżeli już są – odkażamy podrażnioną skórę zwykłą wodą utlenioną – jak każdą ranę.

Po drugie – zadbaj o dobre nawilżenie skóry tak żeby była elastyczna i naprężona. Można oczywiście  użyć specjalistyczne kremy czy balsamy, ale często dobrze działa następujący cykl – przez dwa dni po każdym prysznicu dość obficie wsmarować oliwę w całe ciało – wystarczy zwykła oliwka dla niemowląt, w miarę możliwości bezpośrednio przed sesją wziąć prysznic z balsamem nawilżającym.

Przygotowanie przed sesją

Przygotowanie przed sesją

UBRANIA, REKWIZYTY, DODATKI:

Zwykle bazujemy na ubraniach zabranych na sesję przez klientkę – na kilka dni przed zdjęciami dogrywamy szczegóły. Część strojów, dodatków, rekwizytów mamy swoich – uzbieraliśmy ich spory zbiór przez kilka lat organizując tego typu sesje, sporo rzeczy zabieramy ze sobą.
Chcesz mieć unikalne zdjęcia? Szukasz zrozumienia dla własnych pomysłów? Razem stworzymy niepowtarzalne zdjęcia!

 

ILE CZASU TRWA SESJA:

Z założenia same zdjęcia trwają około trzech godzin – to dużo i mało.

  • Dużo ponieważ wbrew pozorom zdjęcia dla osoby fotografowanej są dość męczące.
  • Mało ponieważ często nie ma czasu by zrealizować wszystkie pomysły 😉

Potrzebny jest czas na przebranie się, zwykle też pierwszy makijaż trwa około godziny, następne już mniej. Szacunkowo warto sobie na pewno zarezerwować około pięciu – sześciu godzin.

Jeżeli szukasz inspiracji na zdjęcia dla siebie zajrzyj na naszą strone z inspiracjami: https://fotografiaintymna.wordpress.com/

lub zobacz scenariusze sesji jakie już wykonywaliśmy:  https://nocposlubna.pl/tag/inspiracje/

 

Jak wygląda sesja fotografii intymnej

Przykładowa sesja wygląda tak:

Początek sesji zdjęciowej

Zaczynamy od delikatnego makijażu oraz strojów „na luzie” – jest to czas kiedy można oswoić się z „rolą modelki”, przyzwyczaić do zdjęć. Pierwszy makijaż zwykle trwa najdłużej (około godziny), dogrywany jest bardziej szczegółowy plan sesji – jeżeli nie został dokładnie ustalony wcześniej. Na tym etapie fotograf używa różnego rodzaju oświetlenia dostosowanego do warunków, stylistka dba o ogólny wizerunek nanosząc poprawki.

Stylizacja - Seksowna sekretarka
Stylizacja – Seksowna sekretarka

 

Część W STROJACH WIECZOROWYCH feshion / glamour

Na tym etapie makijaż jest wzmacniany i zaczynami zdjęcia w strojach wieczorowych, w tej części stosowane są różne rodzaje oświetlenia, rozpraszacze, powierzchnie odbijające aby uzyskać różnorodne zdjęcia, w między czasie zmieniana jest stylistyka, uzupełniany stój. Jeżeli przewidzianych jest kilka „wcieleń” staramy się by poszczególne stylizacje były wykonywane w różnych warunkach by uzyskać różnorodność zdjęć.

Na mokro 🙂

Jeżeli przewidziane są zdjęcia z wodą to kolejnym etapem jest poprawienie makijażu – w tym czasie przygotowywane są warunki do zdjęć w wannie / pod prysznicem. Scenografia miejsca, piana, świeczki, kadzidełka … musimy zadbać o nastrój. Sesja ma być dla naszej klientki czystą przyjemnością, a nie ciężka pracą. Jest to też czas na odprężenie, wypoczynek przed dalszymi zdjęciami. Rozpoczynamy zdjęcia z wodą – zdjęcia są wykonywane na spokojnie – chodzi nam o piękny efekt końcowy, staramy się zapewnić maksymalny komfort naszej klientce.

Relaks w wannie
Relaks w wannie

Czas na zdjęcia w stylu „NAGOŚĆ ZAKRYTA”

Nie sztuką jest rozebrać i wykonać zdjęcie nago w pełnym oświetleniu – ale też i wartość takiego zdjęcia jest marna. O wiele ciekawsze są zdjęcia które pokazują, że jeszcze „tylko” tu i tam „trochę” odsłonić, a będzie „wszystko” widać. Do tego „przykrywania” można używać biżuterii, rekwizytów, różnego rodzaju materii, itp. oraz oczywiście odpowiedniego oświetlenia.

Makijaż jest poprawiany i najczęściej wzmacniany, powinien być zdecydowanie mocny. Zaczynamy zdjęcia przy oświetleniu w bardziej zmysłowych klimatach. Często mówi się że ten etap to zdjęcia wykonywane w składzie: modelka, fotograf, światło i cień. To co chcemy pokazać – na to powinno padać światło, to co chcemy ukryć to powinien spowić cień. Na tego typu zdjęcia trzeba przeznaczyć sporo czasu – wymagają zmiany parametrów poszczególnych lamp, czasami ułożenie modelki, stroju, włosów, udrapowania materiału tła, czy też 1001 innych szczegółów powoduje, że przygotowanie do tego jednego zdjęcia trwa około 30 minut do godziny – zaręczam efekt jest wart takiej pracy – potwierdziło to już wiele klientek.

Nagość zakryta
Nagość zakryta

Nagość zakryta

Zdjęcia NAGO / AKT

 

Nie wykonujemy zdjęć pornograficznych –

– kobieta jest zawsze bardziej intrygująca jeśli ma jakieś tajemnice … 😉

Z założenia NIE WYKONUJĘ ZDJĘĆ PORNOGRAFICZNYCH – staram się nie pokazywać – uwypuklać narządów płciowych. Ciało kobiety można pokazać w taki sposób by pięknie „zagrała” sylwetka, było widać mięśnie, linię brzucha, pośladków, piersi, – mimo wszystko w sposób podkreślający piękno, a zarazem ukrywający to co nie powinno się (lub nie chcemy) na zdjęciach ukazać. Na tym etapie zwykle realizowane są poszczególne pomysły. Na życzenie klientki przy zdjęciach tak intymnych może pozostać tylko fotograf.

Akt - krajobrazy
Akt – krajobrazy

 

Akt - na siedząco ...
Akt – na siedząco …

KONIEC sesji

Na koniec możemy powrócić do pewnych pomysłów które warto jeszcze podczas sesji zrealizować.

Czas na obróbkę zdjęć i ich przygotowanie dla klientki 😉

Fotografia intymna
Fotografia intymna

 

Alternatywna wersja sesji zdjęciowej – dla odważnych

Często proponujemy odwrotną wersję sesji zdjęciowej – gdzie ubranek z biegiem czasu przybywa a nie ubywa.

Dlaczego od razu zupełnie nago?

Wbrew pozorom jest logiczne wytłumaczenie takiego podejścia. Jeżeli maja być wykonywane zdjęcia zupełnie nago proponuje przebranie się w coś wygodnego – np. miękki szlafrok, bluzę, koszulę jeszcze przed rozpoczęciem pracy wizażystki.

Szczególnie gdy umawiamy się na zdjęcia w apartamencie, czy też w domu warto odprężyć ciało, odpowiednio je przygotować, nawilżyć.

Przede wszystkim chodzi o pozbycie się z ciała śladów, ubrań, bielizny itp.

Takie ślady nie wyglądają dobrze. Najlepiej fotografować ciało które jest wypoczęte, nawilżone, pełne życia – większość czytających to kobiet wie co mam na myśli – Panowie w razie wątpliwości zapytajcie swoje partnerki … 😉

Po zdjęciach bez ubranek przechodzimy do zdjęć coraz bardziej ubranych by skończyć – jeżeli tak chce nasza klientka np. w sukience … z doświadczenia wiem, że często już nie chce  … 😉

Jak wygląda sesja aktu w studio – od kuchni?

To najlepiej zobrazuje film który wykonaliśmy podczas sesji zaprzyjaźnionej z nami modelki:


Jeżeli szukasz inspiracji do sesji w studiu fotograficznym – warto zajrzeć na naszą stronę z inspiracjami ze zdjęciami w studio na czarnym tle lub w studio na jasnym tle. Jeżeli chcesz umówić się na zdjęcia z nami – zapraszamy – zobacz naszą ofertę: https://nocposlubna.pl/tag/nasza-oferta/

 

ZAPRASZAMY 😉