Wprawdzie w adresie mojej strony pojawia się ta nazwa jednak to co chcemy Wam zaproponować nie musi to być „noc poślubna” – ona jest przecież tylko pretekstem do Waszych wspólnych zdjęć.

PO CO ROBIĆ TAKIE ZDJĘCIA?

Pary które do mnie przychodzą najczęściej na pytanie o powód podają:
– Jest to fajna pamiątka – po kilku latach z łezką w oku można powspominać szalone chwile.
– Zdjęcia zostały wykorzystane przy wystroju sypialni – w końcu jest to pomieszczenie gdzie nie każdy z gości wchodzi – a czasami samo wspomnienie takiej sesji podgrzewa atmosferę w sypialni …. 🙂
– Jest to sposób na „podgrzanie atmosfery” w związku.
– Po prostu chcieliśmy mieć nie typowe zdjęcia – zdjęcia z pomysłem.
– Jest to prezent dla męża / żony – uważam (słusznie), że tym zrobię jej/jemu miłą niespodziankę.
– Po organizowanej przez was sesji Ona / On odważyła/odważył się na coś więcej …

Mam coś dla Ciebie ... ;)
Fotografia Intymna – Mam coś dla Ciebie … 😉

DLACZEGO MY?

Sesje zdjęciowe jakie organizujemy staramy się prowadzić w miłych, sympatycznych warunkach, dobrych relacjach z osobami fotografowanymi, chcemy by zdjęcia były dla Was przyjemnością, a nie źle wspominaną traumą. Fotografowane przez nas pary często pozostają z nami w stosunkach przyjacielskich i właśnie w taki sposób chcielibyśmy traktować naszą pracę, oraz nasze wzajemne podczas sesji spotkanie.

DLA KOGO MOŻE BYĆ TAKA SESJA

Noc poślubna …

Od kilku lat, coraz częściej zdarza się, że wynikiem pracy fotografa na ślubie – weselu są dwie wersje albumu ze zdjęciami. Oficjalna – dla rodziny, znajomych i nie oficjalna – przeznaczona dla samych małżonków lub najbliższych znajomych. W tej nieoficjalnej wersji często znajdują się „odważniejsze” zdjęcia którymi często młodzi chwalą się bardziej dopiero po kilku latach lub też … wcale 😉 Jest to niewątpliwie fajna pamiątka warta poświęcenia kilku chwil. Oczywiście „sesja” tego typu odbywa się już kilka dni po ślubie, ważne by oboje małżonkowie byli wypoczęci, a nie zmęczeni całonocną imprezą.

intymna-16
Fotografia Intymna – Noc poślubna …

Noc – ale nie koniecznie poślubna …

Coraz częściej też trafiają do mnie pary które chciałyby mieć zdjęcia w stylu Ona i On w takiej „odważniejszej” wersji 🙂 Co ciekawe dość często jest to inicjatywa kobiet, aby zrobić niespodziankę swojemu facetowi.

Generalnie jest to propozycja wspólnych zdjęć dla kobiety i mężczyzny którzy chcą mieć wspólne zdjęcia takie nie typowe, zrobione jednak przez profesjonalną ekipę która ma odpowiednie doświadczenie, sprzęt, rekwizyty, wiedzę i przede wszystkim pomysły na zdjęcia.

Sesja fotografii intymnej Ona i On
Sesja fotografii intymnej Ona i On

KTO PRACUJE PRZY SESJI

Podczas sesji zdjęciowych towarzyszy mi moja małżonka w roli stylistki, a także asystenta fotografa – dzięki temu sesja ma odpowiednie tempo – realizujemy poszczególne założenia, pomaga “ułożyć się” do niektórych ujęć, a także oprócz “spojrzenia faceta” jest jeszcze to “spojrzenie kobiety” często na szczegóły, które niestety my faceci nie zawsze dostrzegamy 😉 Dzięki takiemu systemowi pracy uzupełniamy się wzajemnie.
Na życzenie dostępna jest też wizażystka.

Dlaczego piszę, że „na życzenie”?

Z doświadczenia wiem, że dużo kobiet potrafi się samemu pomalować – panowie już nie koniecznie, ale czym innym jest makijaż który wykonujemy na co dzień – a wbrew pozorom inny makijaż stosuje się do zdjęć – panowie też dobrze by było by mieli skórę zmatowioną – odpowiednio przygotowana do zdjęć.

Czy warto skorzystać z wizażystki?

Tak. Stanowczo warto – nawet po to by zobaczyć co może zaproponować nam profesjonalistka i też zobaczyć i się przekonać – jak będę wyglądała po pomalowaniu przez osobę zajmującą się tym zawodowo.
Co do samej wizażystki – zwykle proponuję klientkom samemu wybrać wizażystkę która by im odpowiadała. Ja na co dzień zajmując się zdjęciami “modowymi” współpracuję z wizażystkami, ale nie chciałbym w tym wypadku, aby moja praca była oceniana przez pryzmat wizażystki dlatego tak jak wspomniałem – zwykle namawiam klientkę do samodzielnego wybrania odpowiedniej osoby – ale jak potrzeba nie ma problemu.
Jak powiedziała pewna wizażystka w miarę postępu sesji makijażu przybywa, a ubrań ubywa 😉

JAK MOŻE WYGLĄDAĆ SESJA

Organizowane przez nasz sesje zdjęciowe rozróżnia przede wszystkim miejsce sesji, a co za tym idzie odpowiednie stylizacje, rekwizyty itp.

Najczęściej wybierana przez pary sesja to ta w stylu glamour. Co przez to rozumiem?
Najlepsza definicja jaką znalazłem i chyba najbliższa tego co proponujemy to:

Angielskie słowo Glamour to urok, magia, czar, przepych, splendor, blask. Pojęcie glamour, to jedno z tych pojęć, których nie da się do końca zdefiniować ściśle, glamour może być wszystko. Większość reklam kosmetyków to glamour.
Glamour bardzo często jest przesycony erotyzmem w najlepszym luksusowym wydaniu i ten erotyzm wcale nie oznacza nagości.

Równie często pary decydują się na sesję bardziej zbliżoną do Aktu. W fotografii aktu najbardziej spektakularne efekty uzyskuje się w odpowiednim studiu, z wykorzystaniem profesjonalnego oświetlenia. W takich warunkach fotograf może bardzo sprawnie operować światłem, cieniem i ułożeniem ciała modelki/modela. Może decydować, które detale uwypuklić, a które ukryć.

Często sesja ma być jedną z „atrakcji” podczas weekendu/wypadu „we dwoje”. Takie sesje wykonujemy dość często np. w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. W tym wypadku dostosowujemy naszą sesję do indywidualnych możliwości lub mamy przygotowane „warianty zapasowe” 😉

Sesja Ona i On - razem
Fotografia Intymna – Sesja Ona i On – razem

GDZIE ODBĘDZIE SIĘ SESJA ZDJĘCIOWA?

Jeżeli sesja ma być w stylu Glamour to i miejsce powinno być odpowiednie. W ostatnim czasie powstało wiele ciekawych obiektów, hoteli z pięknymi apartamentami, zostały wyremontowane piękne dworki, pałace, zameczki. Coraz więcej jest też prywatnych domów, pięknych willi (może u państwa znajomych) które mogą stać się scenerią naszej sesji. Dysponujemy odpowiednim sprzętem pozwalającym na dostosowanie się do warunków panujących w miejscu przez Was wybranym na miejsce sesji zdjęciowej. Jedyny warunek istotny dla nas to TROCHĘ miejsca.
Jest sporo miejsc w jakich robiliśmy zdjęcia. W sporej części jesteśmy w stanie wynegocjować odpowiednie opusty jeżeli na miejscu ma się odbyć sesja zdjęciowa bez nocowania.
Generalnie – miejsce sesji jest do uzgodnienia.

Jeżeli chodzi o fotografię AKTu najlepszym miejscem do takich zdjęć jest studio lub miejsce które nadaje się na studio – np. duża hala czy też po prostu spore pomieszczenie. Dysponujemy przenośnym studiem więc nie ma problemu aby taka sesja odbyła się niemalże w każdym większym (ponad 50m2) pomieszczeniu.
Czy zdajesz sobie sprawę, że wykonanie takich zdjęć będzie dla Was wspaniałą pamiątką?

UBRANIA, REKWIZYTY, DODATKI

Zwykle bazujemy na ubraniach zabranych na sesję przez Was – na kilka dni przed zdjęciami dogrywamy szczegóły. Część strojów, dodatków, rekwizytów mamy swoich – uzbieraliśmy ich spory zbiór przez kilka lat organizując tego typu sesje, sporo rzeczy zabieramy ze sobą.

Chcesz mieć unikalne Wsze zdjęcia? Szukasz zrozumienia dla własnych pomysłów? Razem stworzymy niepowtarzalne zdjęcia!

ILE CZASU TRWA SESJA?

Z założenia same zdjęcia trwają około trzech godzin – to dużo i mało.
Dużo ponieważ wbrew pozorom zdjęcia dla osób fotografowanych są dość męczące.
Mało ponieważ często nie ma czasu by zrealizować wszystkie pomysły 😉
Potrzebny jest czas na przebranie się, zwykle też pierwszy makijaż trwa około godziny, następne lub/i poprawki już mniej.
Czasami wygląda to tak, że z fotografem ustalana jest poza, następnie fotograf wychodzi lub odwraca się, „modele” układają się w/g wskazówek, następnie fotograf wchodzi, dokonuje „poprawek” i wykonuje zdjęcie. Przygotowanie nastroju świeczki, kadzidełka, kąpieli w wannie pełnej piany, czy też realizacja innych pomysłów jest bardzo czasochłonna 😉
Szacunkowo warto sobie na pewno zarezerwować około pięciu – sześciu godzin.

Fotografia Intymna - sesja zdjęciowa Ona i On
Fotografia Intymna – sesja zdjęciowa Ona i On

JAK WYGLĄDA TAKA SESJA?

Po przygotowaniu do zdjęć – makijaż, odpowiednia scenografia, rekwizyty – zwykle zaczynamy od zdjęć luźniejszych, aby powoli oswoić Was z sytuacją.
Z założenia nie wykonuję zdjęć pornograficznych – ukazujących narządy płciowe, ich zbliżenia itp. – uważam, że w tym wypadku jest tak jak z zupełnie naga kobietą – jeżeli wszystko jest pokazane – przestaje być to atrakcyjne – jeżeli co nieco „schowamy” na zdjęciu – zdjęcie staje się bardziej atrakcyjne. Takie podejście wcale nie wyklucza wykonanie zdjęć „kochającej się” pary…
Zdarza się, ze para „rozgrzana” sytuacją potrzebuje … „przerwy” – jest to zrozumiałe – w miarę możliwości zostawiamy ich samych 😉 Wiem też (rozmawiając potem z niektórymi parami), że pewne nasze propozycje stają się dla nich potem inspiracją do … 😉

CO OTRZYMAMY?

Efektem naszej pracy podczas takiej sesji jest minimum 15- 30 zdjęć poddanych obróbce. Górnej granicy ilości zdjęć zwykle nie ustalam 😉 – zwykle jest dużo więcej.
Zdjęcia mogą zostać przekazane na maila lub w wypadku większej ilości plików udostępnione w spakowanej formie na serwerze do pobrania. Na życzenie mogą zostać wypalone na płycie CD/DVD lub nagrane na pendrive.

Zdjęcia oddawane są w najwyższych rozdzielczościach i nie są zabezpieczone przed dalszym kopiowaniem, edycją itp. W większości wypadków spokojnie można z nich wydrukować bilbord 😉

Śniadanie do łóżka? Czemu nie. Weekend we dwoje to najlepszy czas na takie niespodzianki.
Śniadanie do łóżka? Czemu nie. Weekend we dwoje to najlepszy czas na takie niespodzianki.

OPCJONALNIE (Płatne osobno)

– Album tradycyjny z wklejanymi zdjęciami lub fotoksiązkę – do wyboru
– Prezentację zdjęć na płycie DVD (do odtworzenia w odtwarzaczu DVD stacjonarnym jak i na komputerze) lub film/prezentacja na pendrive (do odtworzenia na KAŻDYM nowoczesnym telewizorze).
– stronę www, na dedykowanym adresie lub subdomenie
– obraz na piance, pleksie np. 80×50 czy 100×70
– inne fotoatrakcje – kubki, poduszki, kalendarze, koszulki itp.

TAK, CHCEMY TAKICH ZDJĘĆ – CO DALEJ?

Na początek proponuje zastanowić się jakie zdjęcia mi się podobają – poszukać takich zdjęć w internecie czy też na stronie fotografa – śmiało proszę pobrać zdjęcia.
Następnie proszę o kontakt z fotografem – np. przy pomocy formularza kontaktowego dostępnego na dole strony. Odpisując zwykle proszę o przesłanie zdjęć które się Pani podobają. Na tej podstawie dogrywamy miejsce sesji, a następnie termin. Ustalamy szczegóły. Zwykle proszę o przesłanie kilku swoich zdjęć (zdjęcia są TYLKO dla mnie – dla mojej wiedzy) – jestem fotografem – wzrokowcem – jak widzę daną osobę/osoby – mogę zaproponować konkretne ujęcia, pomysły na zdjęcia, wiem jakie mam zabrać rekwizyty, zaproponować scenografię itp.

Szanuje moich klientów – zdjęcia wysłane do mnie jak i zdjęcia które wykonuje podczas sesji są wyłącznie ich własnością. Żadnych zdjęć z tego typu sesji nie publikuje na swoich stronach z wyjątkiem takich na których publikację uzyskałem wyraźną zgodę.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty – jeżeli szukasz inspiracji zajrzyj na stronę z inspiracjami: dla niej, dla niego lub dla Was.