Odkryj we mnie kobietę – takie słowa do mnie skierowała swojego czasu piękna dziewczyna która przyszyła do mnie aby wziąć udział w sesji aktu artystycznego.
Odkryj we mnie kobietę – czy jesteś kobieca
Odkryj we mnie kobietę – takie słowa do mnie skierowała swojego czasu piękna dziewczyna która przyszyła do mnie, aby wziąć udział w sesji aktu artystycznego. Zastanowiło mnie to wtedy. Czy nikt przede mną nie odważy się jej powiedzieć że jest piękna? Nikt tego nie zauważył? Czyżby ta śliczna dziewczyna była do tej pory niewidzialna?
Czym właściwie jest kobiecość. Co sprawia, że dziewczyna staj się kobietą? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.
Czym jest kobiecość?
Szukając definicji na początek zajrzałem do Wikipedii:
Kobiecość – pojęcie abstrakcyjne; pojmowane tradycyjnie oznacza względnie stałą charakterystykę obejmującą cechy, wygląd, zainteresowania i zachowania, które stereotypowo były uważane za stosunkowo bardziej typowe dla kobiet niż mężczyzn. Współcześnie postrzeganie kobiecości uległo przeobrażeniu i bardziej adekwatne jest mówienie o różnych typach kobiecości, zamiast o kobiecości jako pojedynczym i jednorodnym koncepcie. Kobiece zachowanie kształtuje się w wyniku oddziaływania czynników biologicznych (chromosomy, hormony) wespół z licznymi czynnikami psychologicznymi, socjalnymi, kulturowymi i środowiskowymi w procesie socjalizacji.
Na przestrzeni wieków pojęcie kobiecości ewoluowało, szczególnie uległo przeobrażeniu w ostatnich dwóch stuleciach, i w dalszym ciągu podlega zmianom. Dawniej kobiecość kojarzono z pięknem, delikatnością i emocjonalnością, z byciem dobrą matką i opiekunką domowego ogniska. Współcześnie kobiecość może łączyć się także z niezależnością, asertywnością i ambicją. W kreowaniu kobiecego wizerunku rolę odgrywa m.in. moda, reklamy, media społecznościowe, nakazy i zakazy religijne, tradycje i stereotypy. Media z jednej strony wytwarzają presję, aby dążyć do osiągnięcia stereotypowego ideału kobiecej atrakcyjności fizycznej i kobiecości w ogóle, z drugiej bywa w nich promowana akceptacja własnego ciała i odrzucenie dążenia do niedoścignionego ideału, zwłaszcza przez środowiska feministyczne.
Czy na pewno jest to dobra definicja? Może należy poszukać innej? Dokładniejszej. Bardziej opisującej to czego szukamy?
Kobieta kobieca?
Pojęcie rozbija się prawie o masło maślane. Czy jednak na pewno? Ponieważ nie poddałem się w poszukiwaniach znalazłem też coś takiego:
Kobieca kobieta jest stylowa i wyrafinowana. Jest uosobieniem kobiecości, dlatego ma moc wpływania na zmysły mężczyzny. Może on przy niej poczuć się silnym, ale również ma okazję ujrzeć w lustrze jej kobiecości własną wrażliwość i otwartość.
Dlaczego mężczyźni są zainteresowani kobiecymi kobietami?
Bo cenią w nich styl i piękno. Kobieta, która czuje w sobie kobiecy pierwiastek, ma naturalny dar podkreślania swego fizycznego piękna. Robi to naturalnie, mimochodem. Przede wszystkim dba o siebie dla siebie, dlatego jest tak magnetyczna.
Jak być bardziej kobiecą?
Podkreślaj swoją kobiecość własnym unikalnym stylem, nie bój się być kobietą. Rozgość się w swoim ciele, poczuj, że masz biust, biodra. Że wystarczy być, żeby wzbudzić zainteresowanie. Przede wszystkim jednak bądź kobietą dla własnej przyjemności.
Odkryj we mnie kobietę
Przypomina mi się tutaj film Sara – film opowiadający o tym jak nastolatka zakochuje się w wzorcu faceta jakim jest dla niej jej ochroniarz. Cóż szuka w nim to czego zapewne szuka większość kobiet. Podziwu, oparcia, siły. Daje w zamian świeżość, młodość, ale też otwartość, czystość uczucia, brak wyrafinowania. To też zaskakuje w niej głównego bohatera. Który doskonale wie, ze romans z podopieczną, córką szefa, jest ostatnią rzeczą na którą obie powinien pozwolić.
Takich związków opartych na schemacie uczeń – mistrz jest sporo. Czy znajdują kolejnych zwolenników? Oczywiście. Chociażby historyjka o bogatym milionerze który poznaje studentkę której udziela wywiadu dla koleżanki z dziennikarstwa. Brzmi znajomo? Cóż relacje pomiędzy Christianem Greyem, a młodziutką Anastazją powoli rozbudzaną seksualnie to też jedna z wielu historyjek odkrywania w sobie kobiety. https://nocposlubna.pl/50-twarzy-greya/
Kiedy następuje ten moment że dziewczyna staje się kobietą? Pamiętam w czasach młodości film/serial o nastolatkach na wakacjach w którym była taka scena gdzie dwóch kilkuletnich rówieśników zastanawiało się nad tym w jaki sposób starsza siostra (niewiele od nich starsza) jednego z nich stała się nagle kobietą. Tak przynajmniej twierdzili jej rodzice. OK z punktu wiedzenia biologii (jak ja tego nie lubię) można tak przyjąć. Ale w dzisiejszych czasach to, że dziewczynka dostaje sygnał od organizmu że może już mieć dzieci to wcale nie oznacza, że jest na to gotowa. Nie wspomnę już o tym, że dopiero po uzyskaniu 18 roku życia jest uznawana za osobę dorosłą. Jako taka sama decyduje o wielu sprawach. Więc będąc pełnoletnia de fakto w/g prawa może rozpocząć współżycie seksualne. Jak jest wiemy chyba wszyscy.
Wiele dojrzałych kobiet wspomina, że połączenie młodego ponętnego ciała i (bez obrazy) …pustki w głowie to wybuchowa mieszanka. Głupi facet to wykorzysta, mądry i odpowiedzialny wie, że w tym wypadku dziewczyna jest praktycznie bezbronna i nie wykorzysta tego.
Szariat czy Patriarchalizm?
Na początek wyjaśnię pojęcia:
Szariat, szari’at (arab. شريعة, šarīʿa „droga prowadząca do wodopoju”) – prawo normujące życie wyznawców islamu, zarówno w jego odmianie sunnickiej, jak i szyickiej. Islam nie uznaje rozdziału życia świeckiego od religijnego i dlatego reguluje zarówno zwyczaje religijne, organizację władzy religijnej oraz codzienne życie wszystkich obywateli państwa, który wprowadził prawo szariatu.
Szariat opiera się na założeniu, że prawo musi dostarczać wszystkiego, co potrzebne dla duchowego i fizycznego rozwoju jednostki. Wszystkie czyny muzułmanina są podzielone na pięć kategorii – konieczne, chwalebne, dozwolone, naganne oraz zakazane.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szariat
Patriarchalizm – pojęcie socjologiczne oznaczające dominację w stosunkach rodzinnych i społecznych mężczyzny, będącego głową rodziny. Najważniejszymi założeniami patriarchalizmu społecznego są:
- rozróżnienie pozycji kobiet, dzieci i nieżonatych mężczyzn, od pozycji ojca rodziny, pod którego są oni opieką,
- uprzywilejowanie społeczne dorosłego mężczyzny, który jest głową rodziny (nie musi to oznaczać niższego statusu kobiety, oznacza jednak, że to mężczyzna reprezentuje dom oraz może reprezentować lokalną społeczność),
- obowiązek zapewnienia środków materialnych i bezpieczeństwa najbliższym krewnym, spoczywający na głowie rodziny.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Patriarchalizm
Jaka jest w takim razie różnica?
Co ciekawe zarówno Szariat – nie wiem dlaczego tak bardzo chcą go feministki – jak i Patriarchalizm – ten co ciekawe jest znienawidzony przez feministki – mają wiele części wspólnych.
W jednym i drugim mężczyzna stoi na czele rodziny. W obydwu przypadkach kobiety są posłuszne jego woli. Jak nie ma ojca rodziny inny męski przedstawiciel rodziny sprawuję opiekę nad kobietami. Osobiście uważam, że: obowiązek zapewnienia środków materialnych i bezpieczeństwa najbliższym krewnym, spoczywający na głowie rodziny oznacza, że mężczyzna ma nie tylko prawa, ale i przede wszystkim OBOWIĄZKI. Podkreślę to – w moim pojęciu nie jest to tylko zapewnienie bytu ale i bezpieczeństwa. Więc to facet ma zadbać o kobietę.
Zaufanie jest wielkim darem, ale zarazem odpowiedzialnością. Jest bardzo kruche i .. łatwo je zniszczyć. Dotyczy to nie tylko związków, ale także życia, biznesu, relacji międzyludzkich.
To zaufanie działa w obie strony. Tak jak wszystko w związku kobiety i mężczyzny. Niestety często kobiety zapominają o tym, że ich mężczyzna dzieli się z nimi sekretami które niekoniecznie chciałby by znalazły się na forum publicznym.
Atrakcyjność fizyczna
Czym jest właściwie atrakcyjność fizyczna. Co składa się na to, że jedna osoba jest postrzegana inaczej niż inne?
Za Wikipedia można przytoczyć taka definicję:
Atrakcyjność fizyczna – zakres, w jakim cechy fizyczne danej osoby są uważane za estetyczne lub piękne. Termin ten często zakłada atrakcyjność seksualną lub pożądanie, ale może być również odrębny od któregokolwiek z nich. Istnieje wiele czynników, które wpływają na atrakcyjność jednej osoby dla drugiej, a aspekty fizyczne są jednym z nich. Atrakcja fizyczna zawiera w sobie uniwersalne percepcje wspólne dla wszystkich kultur ludzkich, takie jak symetria twarzy, uwarunkowania społeczno-kulturowe oraz osobiste preferencje unikalne dla danej jednostki.
Dziewczyna powinna wyglądać tak, żeby facetom nawet zegarki stawały.
Wygląd jest jednym z ważniejszych czynników, decydujących o zachowaniu wobec drugiej osoby. Wpływa także na przypisywanie ludziom określonych cech osobowości oraz sposób przewidywania ich zachowań w przyszłości.
Wyobrażenie o cechach urodziwej i brzydkiej osoby pojawiające się w umyśle sprawia, że nieświadomie modyfikujemy swoje zachowania tak, aby potwierdzić owo wyobrażenie. Staje się to jedną z przyczyn spełniania się tych oczekiwań.
Atrakcyjność fizyczna jest silną determinantą sympatii i lubienia, obok podobieństwa, szczerości, częstości kontaktów i innych. Odgrywa ważną rolę zwłaszcza w początkowych fazach tworzenia się związków. Dotyczy to miłości, ale także przyjaźni.
Podsumowując …
W tym wypadku cóż można dodać. Nie zawsze możemy wpłynąć na nasz wygląd. Sam nie jestem zwolennikiem różnego rodzaju modyfikacji ciała. Uważam, że powiedzenie: „Każda potwora znajdzie swojego amatora” jest jak najbardziej prawdziwe. Właśnie poprzez te wydawałoby się wady urody jesteś wyjątkowa. Tutaj mi się przypomina fragment książki którą gorąco polecam który to chyba podsumuje:
[…]Gdy podrośniesz i staniesz się młodzieńcem, będziesz się rozglądać za pięknymi dziewczętami. Nie spiesz się, by swój los wiązać z nimi. W sąsiednim sadzie dorasta dziewczynka, na razie cała w piegach, na razie nie piękna – ale tylko na razie. Kiedyś dostrzeżesz, jak ukradkiem śledzi twoje kroki. Lecz ty się nie śmiej i nie drwij z niej ani nie przeganiaj, gdy czerwieniąc się ze wstydu, podejdzie do ciebie, żeby odciągnąć cię od dojrzałej kobiety. Trzy wiosny przeminą i dziewczynka z sąsiedztwa przemieni się w urodziwą dziewczynę. Pewnego razu spojrzysz na nią i miłość zapłonie w tobie. Szczęśliwy będziesz z nią.[..]
Cytat z książki: Władimir Megre Anastazja tom 5 – matka ziemia.
Źródła wykorzystane w artykule:
- https://pl.wikipedia.org/wiki/Atrakcyjno%C5%9B%C4%87_fizyczna#Wz%C3%B3r_urody_kobiecej
- https://pl.wikipedia.org/wiki/Kobieco%C5%9B%C4%87
- https://porady.sympatia.onet.pl/sympatia-radzi/archetypy-kobiecosci-ktore-zniewalaja-mezczyzn/p6xgx8q
- https://porady.sympatia.onet.pl/sympatia-radzi/archetypy-kobiecosci-ktore-zniewalaja-mezczyzn/p6xgx8q