Jak zwrócić Jego uwagę

Kobiety często zastanawiają się jak zwrócić Jego uwagę. To motywuje je do dbania o urodę, zgrabną sylwetkę oraz odpowiednie ubranie. Tym razem chciałbym kilka słów na ten temat przedstawić.

Wygląd

O tym jak bardzo dla każdej kobiety jest ważny wygląd nie trzeba nikogo przekonywać. Kobiety zawsze chcą ładnie wyglądać i my Panowie jesteśmy im wdzięczni za to (jeżeli nie jesteśmy to powinniśmy). Często jestem pełen podziwu jak dużo pracy, wysiłku, często bólu trzeba by osiągnąć spektakularne efekty.

Kobieta
Kobieta

Kanony piękna kobiecego ciała nieustannie zmieniają się od ponad 3000 lat. Na to, w jaki sposób kobiety postrzegają własne ciało, oraz jakie decyzje dotyczące własnego ciała podejmują, mają (nadmierny) wpływ czynniki kulturalne i socjalne. Piękno ciała jest kojarzone ze zdrowiem, bogactwem, siłą i powodzeniem. Ideał kobiecego piękna i przesłanie, że atrakcyjność fizyczna stanowi dla kobiety jedną z najważniejszych rzeczy, do osiągnięcia której wszystkie kobiety powinny dążyć, są wiodącym tematem już w bajkach dla dzieci. Pomimo że ideał kobiecego piękna bywa postrzegany jako dyktat patriarchalnego porządku, który uprzedmiotawia, deprecjonuje i podporządkowuje kobiety, to jednak wiele kobiet dobrowolnie podąża za tym ideałem. Z drugiej strony inne młode kobiety wyrażają pewien rodzaj buntu przeciwko ideałom atrakcyjności kobiecej promowanej w reklamach i czasopismach, które obarczyły odpowiedzialnością za niezadowolenie kobiet ze swojego wyglądu i wygórowane oczekiwania mężczyzn co do kobiecej zewnętrzności. Niezadowolenie kobiet i dziewcząt z własnego ciała stanowi obecnie problem zdrowotny na skalę światową.

Moda zniewala
Moda zniewala

Z historycznego punktu widzenia ciało kobiece zbliżone do ideału mogło dawać kobiecie „władzę” (zwabić mężczyznę i wyjść za mąż) w patriarchalnym społeczeństwie, w którym oczekiwania i wymogi dotyczące kobiecego ciała i atrakcyjności fizycznej dyktowali mężczyźni.

Jestem delikatnym kobiecym kwiatuszkiem
Jestem delikatnym kobiecym kwiatuszkiem

Ubiór

Kobiety na ogół ubierają się w modne ubrania oraz stosują makijaż w celu podkreślenia kobiecych cech. W wykreowaniu kobiecego wizerunku pomocna jest także biżuteria, odpowiednie uczesanie, buty, torebka oraz inne dodatki do stroju (np. szal). Sposób, w który ubierają się współczesne kobiety jest rezultatem licznych społecznych ewolucji, rewolucji i zakłóceń, które miały miejsce w XIX i XX wieku, zmieniając jej społeczny status, zatrudnienie i ruchliwość społeczną. [..]

Tyle można znaleźć w Wikipedii. Czy to dużo? Zależy jak na to spojrzeć. Pokazuje to tylko ogólny zarys. Taki mały punkt. Przede wszystkim jednak warto zaznaczyć, że możliwości są ogromne. Często młode kobiety nie zdają sobie z tego sprawy. Ponieważ często boja się eksperymentować. Dlaczego? Często potrzebują akceptacji. Niestety oryginały nie zawsze są akceptowane. Bezpieczniejsza opcją jest kopia.

Jak bardzo różnorodny może być ubiór możemy zobaczyć w każdym większym sklepie z odzieżą. Na portalu aukcyjnym Allegro wygląda to tak (liczba to ilość ofert w danej kategorii w momencie pisania tego artykułu):

Odzież Damska -> Podkategorie -> Odzież, Obuwie, Dodatki ->

Bluzki 449351
Bluzy 384068
Body 39220
Bolerka 7513
Dresy kompletne 13181
Garsonki i kostiumy 7621
Golfy 8471
Gorsety 1662
Jeansy 152758
Kamizelki 22162
Kombinezony 102808
Koszule 91754
Koszulki polo 19043
Legginsy 116087
Marynarki i żakiety 67896
Okrycia wierzchnie 411621
Spodenki 55855
Spodnie 275634
Spódnice i spódniczki 169163
Sukienki 990339
Sukienki wieczorowe 220446
Swetry 172065
Topy 155128
T-shirty 462455
Tuniki 74432
Komplety 33987
Zestawy 5208
Pozostałe 11269
Zmiana sylwetki?
Zmiana sylwetki?

Tylko głęboki dekolt może odwracać uwagę od oczu bez dna.

Atrakcyjność fizyczna
Atrakcyjność fizyczna

Strój pełni wiele funkcji, ma wpływ na pierwsze wrażenie i wyraża tożsamość płciową. W kobiecych sposobach ubierania można wyróżnić wiele różnych stylów. Niektóre kobiety lubią ubierać się na kobieco, a inne w stylu męskim (marynarki, spodnie, płaskie wiązane buty), ale nawet wówczas dodanie biżuterii, odpowiedniej fryzury i makijażu czy kobiecego atrybutu (np. szala), sprawia, że całość może nabrać bardzo kobiecego wyglądu. Spódnice i sukienki są uważane za typowo kobiece elementy ubioru, a ponadto mogą odsłaniać nogi. Ich eksponowanie na przestrzeni wieków miało erotyczną wymowę, dlatego w różnych kulturach wymagano, aby były zasłonięte.

Jak zwrócić Jego uwagę
Jak zwrócić Jego uwagę

Do tańca, różańca i …

W badaniu mającym na celu określenie stroju, w którym kobieta wiarygodnie prezentuje się w roli przełożonego stwierdzono, że kobieta na stanowisku kierowniczym niekoniecznie musi ubierać się w męskie atrybuty, jednak zasadniczo nie powinna także podkreślać kobiecego wyglądu. Współczesna unifikacja ubrań dla kobiet i mężczyzn, sprawia, że mogą je nosić obie płcie (tzw. styl androgyniczny, unisex). Kobiecość w stroju podkreślają: sukienki, spódnice, ubrania dopasowanie do figury, falbanki, koronki, wysokie obcasy, zwiewne tkaniny, dekolty, stanik, pończochy, bielizna.

Jak zwrócić Jego uwagę - w sukience
Jak zwrócić Jego uwagę – w sukience

Powszechnie uważa się, że kobieca stopa powinna być mała. W butach na wysokim obcasie kobieca stopa wygląda na mniejszą niż w rzeczywistości, kobieta jest zmuszona poruszać się małymi kroczkami, a jej sylwetka staje się wyższa, szczuplejsza. Część kobiet preferuje buty wygodne i praktyczne.

Ach te szpilki - najseksowniejsze obuwie
Ach te szpilki – najseksowniejsze obuwie

Uwodzicielski strój często jest inaczej odbierany niż chciałaby tak ubierająca się kobieta. Suknia odkrywająca zbyt wiele lub obcisły sweter nieświadomie mogą komunikować, że ciało jest jedynym walorem kobiety lub że interesuje ją jedynie seks. Image uwodzicielski z jednej strony wzbudza zainteresowanie, z drugiej zaś sugeruje, że kobieta traktuje swoje ciało jak towar, najważniejszy atrybut, ważniejszy np. od inteligencji. Wydaje się, że obie płcie wykazują większą przychylność, kiedy w wyglądzie kobiety widoczna jest pewna doza skromności.

Odważnie czy nie?
Odważnie czy nie?

Podsumowując …

Wybierając ubiór na pewno warto zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Inaczej ubierzemy się do szkoły, pracy, na zebranie, spotkanie z klientem. Jeszcze inaczej w czasie wolnym, na wypad na zakupy itp. Wiem. To są rzeczy oczywiste. W sumie nie powinienem ich powtarzać. Jednak to jest podstawa.

Ja ze swojej strony gorąco zachęcam do eksperymentów. Odkrywania swojej kobiecości. Swojej wyjątkowości. Bądź wyjątkowa, odważ się na poszukanie swojego stylu. Odkrywaj rzeczy z których do tej pory nie korzystałaś. Czy próbowałaś nosić gorset – zobacz artykuł na ten temat: https://nocposlubna.pl/gorset-damski-zapomniany-czy-nie/ Może zakolanówki: https://nocposlubna.pl/kobiece-nogi-w-zakolanowkach/ Podsumowując – próbuj. Eksperymentuj. Bądź wyjątkowa. Przede wszystkim nie przejmuj się zdaniem zazdrośnic 😉

Źródła wykorzystane w artykule:

Dodaj komentarz