Lubimy żyć złudzeniami?

Czy lubimy żyć złudzeniami? Tak jest to bardzo fajne. Jednak często lądowanie jest bardzo bolesne czy na pewno warto?

Dlaczego udajemy?

Wydaje się, że serwisy takie jak Instagram czy też Facebook nie maja wpływu na nasze życie. Rzeczywiście tak jest jeżeli nasze wizyty tam są równie częste jak wizyty w bibliotece, muzeum czy chociażby w teatrze. W związku z tym, że prawie zawsze tak nie jest to warto się zastanowić czy przypadkiem nie jest to nasz problem.

Socjalmedia takie jak Instagram czy Facebook porównałbym do narkotyku. W małych ilościach dają zadowolenie, przyjemność. W większych … śmierć.

Lubimy żyć złudzeniami?
Lubimy żyć złudzeniami?

Z pewnością uważasz, że przesadzam. Ponieważ jednak od kilku miesięcy staram się być z daleka od social mediów i dlatego zauważam różnicę.

Kogo udajesz?

Godnym uwagi jest fakt, że większość ludzi próbuje udawać kogoś kim nie jest:

Specjalizujemy się teraz w udawaniu. Udawaniu, że jak ktoś kupi szminkę za 20 dolarów to będzie piękniejszy, jak się popsika zapachem za cztery stówy to wszystkie kobiety będą jego, albo jak kupi auto za 100 tys. to jego życie nabierze sensu. Nie. Nadal będzie chujowe, tylko w innym samochodzie. Pokolenie Ikea https://pokolenieikea.com/2019/04/08/dlaczego-nie-wierze-w-metoo/#more-4010

Kim jesteś?
Kim jesteś?

W zależności od potrzeby potrafimy udawać kogoś innego. Niestety jak to z kłamstwem bywa wcześniej czy później zapętlamy się. Tracimy poczucie co było prawdą, a co kłamstwem.

Lubimy żyć złudzeniami – czy marzeniami?

Złudzenia są wtedy jeżeli wierzymy, że ktoś ma cudowne życie. W większości wypadków wcale tak nie jest. Influencer pokazuje nam przecież tylko co jest fajne. Często nawet jak nie jest to fajne to wciskając nam kłamstwo udaje, że jest dobrze.

Influencer - Lubimy żyć złudzeniami?
Influencer – Lubimy żyć złudzeniami?

Marzenia są piękną rzeczą. Dlaczego masz nie mieć marzeń?

Kto przestaje marzyć ten już nie żyje.

Przede wszystkim miej marzenia, ale też realizuj marzenia. Niewątpliwie warto zajrzeć do mojego artykułu o realizacji marzeń: https://nocposlubna.pl/mam-marzenie-ale-boje-sie-go-spelnic/

Spełniaj marzenia
Spełniaj marzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now ButtonScroll Up