Ach te szpilki – najseksowniejsze obuwie

Wymieniane jako bez wątpienia najseksowniejsze obuwie szpilki nie pozwalają nie zauważyć noszącej je właścicielki. Dlaczego właśnie szpilki są tak wyjątkowe?

Szpilki to bez wątpienia ten typ kobiecego stroju który w każdym połączeniu daje się zastosować, jest zawsze pasujący, oraz oczekiwany. Właścicielki wysokich szpilek mogą być pewne, że nie pozostaną nie zauważone.

Kobiety pragnące, aby ich nogi przyciągały spojrzenia traktują szpilki jako niezbędny element stroju. Jest wiele innych rodzajów obuwia, wiec dziwnym się może wydawać dlaczego właśnie te buty przyciągają najbardziej wzrok i wzbudzają najwięcej emocji. Przykład – proszę bardzo – jedna z najsłynniejszych scen z filmu o agencie 007 – określana jako Best James Bond Moment Ever w której naga kobieta prosi o coś do ubrania. Bond jak na dżentelmena przystało, spełnia jej prośbę wręczając …

Panowie. Czy w tej sytuacji nagiej kobiecie podalibyście coś innego?

Kobieta w szpilkach

Czarne szpilki wiodą prym na kobiecej, obuwniczej liście obowiązkowej. Te klasyczne, bez detali i ozdobników, idealnie wyprofilowane, zgrabne i na wysokim, obcasie. Dużo firm produkuje piękne buty jednak te najsłynniejsze i najbardziej pożądane to:

Christian Louboutin

Christian Louboutin – przez wielu jest nazywany „królem szpilek” i od lat wyznacza trendy w tej branży. Znakiem rozpoznawczym marki jest czerwona podeszwa. O szpilki od Louboutina walczą – i to dosłownie – największe gwiazdy filmu i muzyki. Byty tego projektanta słyną z odważnego wzornictwa i ekstrawagancji.

Jimmy Choo

Jimmy Choo – chiński projektant, który zrobił ogromną karierę w Europie za sprawą absolutnie wyjątkowych projektów szpilek. Buty od Jimmiego Choo są obiektem pożądania każdej gwiazdy. Kosztują majątek – za najtańsze modele trzeba zapłacić nawet 1000 funtów. Podobno jednak warto.

Manolo Blahnik

Manolo Blahnik – absolutny mistrz, którego projekty słyną z nietuzinkowego wzornictwa i przede wszystkim najwyższej jakości wykonania. W szpilkach od Blahnika chodziła m.in. bohaterka słynnego serialu „Seks w wielkim mieście”. Co ciekawe wśród projektów marki znajdują się modele o nazwach: „Poznań”, „Suwałki” i „Łódź”.

Gina

Gina – ta marka nie jest jeszcze dobrze znana w Polsce, ale w USA zrobiła oszałamiającą karierę. Szpilki od Giny noszą m.in. Charlize Theron czy Geri Haliwell. Buty tej marki są także bardzo często obecne w sesjach zdjęciowych największych magazynów o modzie.

Salvatore Ferragamo

Salvatore Ferragamo – nieżyjący już mistrz sztuki tworzenia przepięknych szpilek zostawił po sobie ogromną spuściznę, która nadal procentuje. Buty od Ferragamo są bardzo popularne w Hollywood, głównie z uwagi na ich wysoką jakość i ciekawy krój.

Sergio Rossi

Sergio Rossi – włoski projektant obuwia w latach 70. podjął współprace z Gianim Versace oraz Dolce & Gabbana, co było punktem zwrotnym w historii marki. Dziś firma należy już do Gucci Group i nadal produkuje zjawiskowe szpilki, o których marzą kobiety na całym świecie, włącznie z celebrytkami.

Żródło: https://zyciekobiety.pl/moda,ac99/top-6-najslynniejszy-projektantow-butow-ty-tez-marzysz-o-obuwiu-tych-marek,5374

Z pewnością wiesz jak dużo jest odmian nawet tak klasycznych szpilek, jak czasem subtelne są różnice pokazuje zdjęcie poniżej:

Christian Louboutin to dostojeństwo, zmysł uwodziciela, ale w ten najlepszy sposób. Oto kilka modeli z kolekcji:

Nie wiesz co kupić na prezent? Bez wątpienia każda kobieta ucieszy się z takiego pudełeczka:

Kiedy szpilki są obowiązkowe

Są zawody które maja wpisane tego typu obuwie w dress code. Z pewnością są to kobiety związane z lotnictwem. Od najstarszych „zapisków” w postaci dziewczyn typowych dla stylu Pin-up – więcej na ten temat tutaj https://nocposlubna.pl/pin-up/

po jak najbardziej współczesne zdjęcia przedstawiające zgrabne stewardesy.

Bez wątpienia takich zawodów jest oczywiście o wiele więcej ale poprzestanę tym razem na tym.

Buty na wysokim obcasie to codzienność

Ponieważ codziennie widzimy takie obrazki jak poniżej tym bardziej ciekawym jest, że kobiety proszone o wskazanie zdjęć które im się podobają przesyłają do mnie miedzy innymi takie fotografie:

Wysokie obcasy wydłużające optycznie nogi, oraz wymuszające na noszącej takie obuwie wyprostowaną sylwetkę powodują to, że trudno oderwać wzrok od niektórych zdjęć:

Nie umiem chodzić na tak wysokich obcasach

Kto mówi o chodzeniu. Czasem, podczas sesji zdjęciowej, kiedy kobiety szczególnie te dojrzałe dostają czasem do założenia szpilki na bardzo wysokim obcasie, żalą się że nie potrafią w tak wysokich butach chodzić. Są szczęśliwe – to widać – że mogły chociaż podczas sesji zdjęciowej takie buty założyć. Jednak często mówią, że ni potrafiłyby w tak wysokich butach chodzić. Zawsze odpowiadam żartobliwie, że przecież te buty nie są do chodzenia … Te buty zakładamy tuż przed tym jak stajemy w nich w drzwiach łazienki lub sypialni (w zależności od warunków lokalowych). Więc nie trzeba w nich zrobić nawet kroku. Dalszą część drogi, np do łóżka pokonujemy zwykle na rękach mężczyzny …

Męska dłoń potrzebna

Chcesz mnie widzieć w szpilkach, pięknej sukni zapinanej na plecach, zdejmowanej jednym zsunięciem suwaka ? Pomóż. Czasem tylko pomóż zapiąć, … rozpiąć … czasem pomasuj obolałe stopy …

Czasem weź na ręce jak widzisz, że nie daje rady iść dalej w tych piekielnie wysokich i trudnych do chodzenia butach ….

Przede wszystkim doceń to jak ubrałam się dla Ciebie. Z pewnością nie wiesz jak to jest nie wygodne założyć wysokie buty, ubrać wrzynające się niczym piła stringi, obcierający biodra pas do pończoch, czy po prostu suknię z mgiełki która pięknie powiewa na wietrze, ale nosząc taką odnosisz wrażenie, że nie masz nic na sobie jak zimno przenika ciało. W związku z tym doceń to co Twoja ukochana kobieta robi dla Ciebie.

Mało Ci? Można więcej.

Szpilki a … piłka nożna – można? Można!

Bezsprzecznie kobiety dla swoich facetów są w stanie zrobić wszystko – a czasem nawet dużo więcej. Przykładem jest opisywana przeze mnie swojego czasu sesja zdjęciowa dla kibicki – żony zagorzałego kibica która tak chciała ustylizować sesję zdjęciową dla męża – o tym możesz poczytać tutaj: https://nocposlubna.pl/kibicka/

Jednak połączenie szpilek i futbolu dopiero daje wybuchową mieszankę. Czy można w szpilkach grać w piłkę? Można. I to jeszcze jak. Na poniższych filmikach dziewczyny w szpilkach dokonują cudów:

Bezsprzecznie to co ona robi jest niesamowite:

To są buty na naprawdę wysokim obcasie – wydaje się, że takie sztuczki w tym wypadku nie będą możliwe:

Na koniec zostało podsumować ten artykuł. W przeciwieństwie do innego obuwia, bezsprzecznie szpilki są wyjątkowym wynalazkiem. Jak przekonywała kiedyś pewna reklama: Ty też jesteś wyjątkowa. Sięgnij po buty które podobają się mężczyznom jak i kobietom.

Ach te szpilki - najseksowniejsze obuwie
Ach te szpilki – najseksowniejsze obuwie

Zdjęcia wykorzystane w artykule bez podpisu zostały pobrane z serwisu pintrest.

Dodaj komentarz