6 cech kobiety idealnej

Większość facetów zgodzi się z tym, że tych 6 cech kobiety idealnej stawialiby na jednym z pierwszych miejsc. Oczywiście każdy inaczej widzi tą idealną kobietę, ale można jednak wyodrębnić kilka cech które się powtarzają.

Z pewnością na mojej stronie spodziewasz się listy cech zewnętrznych. Tutaj niestety zawiodę. One też są bardzo ważne, ale to tak jakby z prezentu było dla nast tylko istotne opakowanie. W związku z tym, skupie się na cechach charakteru. Przede wszystkim – kolejność cech jest czysto przypadkowa. Chociaż ta która znajduje się na pierwszej pozycji chyba rzeczywiście jest najważniejsza.

Dobry człowiek

Dla większości facetów po całodziennym boju, walką o kolejny dzień jest potrzebne miejsce i osoba przed którą może odrzucić wreszcie zbroję, rzucić w kąt miecz i stanąć taki jak naprawdę jest. Jeżeli jego kobieta jest osobą przed która może stanąć bezbronny, dobrze wiedząc, że Ona tego nie wykorzysta to chyba najlepsza rzecz jaką można sobie wymarzyć.

,,Każdy dobry jest człowiekiem,

ale nie każdy człowiek jest dobry.”

To działa w obie strony – kobiety też często oczekują od partnera bezpieczeństwa.

Dobry człowiek
Dobry człowiek

W dzisiejszych czasach:
Dobry człowiek = Nudny człowiek.

Jeżeli ktoś pomiędzy dobrem, a nudą wstawia znak równości to chyba jeszcze mało wie o życiu … albo co bardziej prawdopodobne nigdy nie zaznał dobra.

Nawet najwięksi twardziele – choć się do tego nie przyznają potrzebują czułości. Przytulenia. Pocałunku. Dotyku. Ciepła kobiecego ciała. Tego co trudno opisać słowami. Tego czego współczesny świat często wyśmiewa. Wypacza.

Nie tylko dziecko tego potrzebuje. Silny facet też. I silna i nie zależna kobieta … też 😉 Autsajder też:

Kobieta ugodowa

Możesz się kłócić o każdy guzik. Możesz po pracy wrócić i wyładować się na partnerze. Tylko czy tego naprawdę chcesz? Mężczyźni szukają kobiety która nie będzie wszczynała konfliktów, starała się zrozumieć druga stronę. Co wcale nie wyklucza własnej inicjatywy i konstruktywnej obrony własnego zdania które też jest cenna cechą.

Kobieta ugodowa
Kobieta ugodowa

Wyrozumiała

Niektóre cechy tak jak właśnie wyrozumiałość ma wiele znaczeń. Często pokrywającymi się z innymi cechami które już wymienione zostały w tym artykule. Aby bardziej przedstawić problematykę w tym wypadku postanowiłem zamieścić kompletny spis synonimów tego słowa na podstawie strony: https://synonim.net/

delikatny, dobroduszny, dobry, fair, gołębiego serca, litościwy, ludzki, łagodny, łaskawy, pobłażliwy, poczciwy, porządny, przyjazny, przyzwoity, sprawiedliwy, tolerancyjny, wielkoduszny, wspaniałomyślny, życzliwy, dobrotliwy, elastyczny, liberalny, niekonfliktowy, nierygorystyczny, niewymagający, permisywny, ulgowy, ustępliwy, v, bezkonfliktowy, łagodniutki, powściągliwy, skłonny do zgody, spolegliwy, zgodny, przyzwalający, rościągliwy, bezkrwawy, humanistyczny, humanitarny, miłosierny, pokojowy, samarytański, szlachetny, cierpienia, cierpliwy, opanowany, spokojnie znoszący przykrości, spokojny, umiejący czekać, wytrwały, wytrzymały, kapitulancki, kompromisowy, konsunsowy, ugodowy, łaskaw, miłościwy, przychylny, serdeczny, pomocny, zacny, miękki, grzeczny, przyjacielski, uprzejmy, miły, uczynny, ujmujący, pozwalający na wszystko, godziwy, należyty, odpowiedni, niestosujący przymusu, sprzyjający, bezinteresowny, dobroczynny, pełen miłosierdzia, zbawienny, niewybredny, skromny, kochany, niezłośliwy, sympatyczny, rzeczowy, statyczny, usłużny, 
6 cech kobiety idealnej - wyrozumiała
6 cech kobiety idealnej – wyrozumiała

Potrafiąca słuchać

Z pewnością w tym wypadku najlepiej zacząć od dowcipu:

Chłopak pod koniec randki mówi do dziewczyny:

– Jesteś taka cudowna. Jeszcze z żadną dziewczyną tak dobrze mi się nie rozmawiało.

– Dobra, dobra opowiedz mi jeszcze trochę o tych maszynach stosowanych w górnictwie głębinowym.

Aktywne słuchanie wzmacnia zaufanie i poczucie intymności w związku. Faceci tez czasem potrzebują się wygadać. Pamiętasz o tym zrzucaniu zbroi o którym pisałem na początku?

6 cech kobiety idealnej - potrafiąca słuchać
6 cech kobiety idealnej – potrafiąca słuchać

Spontaniczna w okazywaniu uczuć

To, że twardzielowi nie wypada okazać uczuć to już wiemy. To że tego potrzebuje jak każdy człowiek który nie jest robotem też wiemy. Czasami jednak takim „wyzwalaczem reakcji” jest właśnie kobieta. Tego twardziele oczekują. Że to kobieta zainicjuję tą reakcję. On tylko da się ponieść chwili …

Spontaniczna w okazywaniu uczuć
Spontaniczna w okazywaniu uczuć

Wie czego chce, jest zadowolona z tego co osiągnęła,

Bez wątpienia ta akurat cecha często zależy od partnera. To Ty sprawisz, że twoja partnerka będzie zadowolona. Ona może docenić swoje osiągnięcia i bardzo fajnie jest jeżeli to potrafi. Jednakże związek to praca dwojga ludzi i ta praca powinna prowadzić do zadowolenia obydwu stron.

Chorą sytuacja jest jeżeli tylko jedna strona zawsze odpuszcza. Zawsze przeprasza.

Czasem warto przegrać bitwę po to by wygrać wojnę.

Wie czego chce, jest zadowolona z tego co osiągnęła
Wie czego chce, jest zadowolona z tego co osiągnęła

Dodaj komentarz