Półnagie zdjęcia dalej modne ?

Półnagie zdjęcia dalej są modne. Zarówno kobiety jak i mężczyźni decydują się na wykonanie takich fotografii. Obecny kult ciała nie jest niczym nowym, jednak czy koniecznie musi iść za tym publikacja tego typu fotografii? Czy na pewno jest warto publikować tego typu zdjęcia?

Półnagie zdjęcia czy na pewno ich NIE publikować?

Czy mam powiedzieć – nie publikuj swoich zdjęć? Nie, nie zrobię tego. Wiem, może jest to kontrowersyjne, ale uważam, że są sytuację kiedy zakaz byłby co najmniej dyskusyjny. Przykłady? Proszę bardzo.

Ruch TBCR

Kobiety coraz częściej oznaczają swoje półnagie zdjęcia hashtagiem #TBCR. Jest to skrót od nazwy ruchu, który promuje pozytywne podejście do ciała.

The body confidence revolution – tak brzmi pełna nazwa ruchu, którego założycielką jest Leylah Shanks. Kobieta postanowiła dać zaczątek rewolucji w sposobie, w jaki postrzegane jest kobiece ciało. Leylah nie miała łatwego życia. Już jako 10-latka cierpiała z powodu braku poczucia własnej wartości. Dzieci, z którymi chodziła do szkoły, znęcały się nad nią. Uznawały Leylah za zbyt dużą. Dziewczyna spędzała więc całe dni w domu, czytając kolorowe magazyny, które w tamtym czasie narzucały trendy tak, jak dziś robią to portale społecznościowe.

Jak podkreśla Leylah, lektura gazet modowych nie pomagała jej w akceptowaniu siebie. Kiedy dorosła, uświadomiła sobie, jaką rolę w depresji, z którą się zmagała odegrały media i narzucany przez nie, nieosiągalny, model urody. Leylah postanowiła więc odwrócić trend. W ramach TBCR kobiety ośmielają się wzajemnie do udostępniania swoich półnagich zdjęć. Przekonują, że każde ciało jest piękne.

Więcej informacji: https://pikio.pl/kobiety-z-calego-swiata-publikuja-polnagie-zdjecia-z-jednego-powodu-zdjecia/

Dlaczego wspomniałem o tym ruchu – ponieważ sam znam wiele kandydatek które mogłyby się do niego przyłączyć. Większość kobiet swoją radość z życia niszczy sobie przez często nie potrzebne kompleksy. Często tak łatwo można zranić na lata kobietę kiedy gdy jest nastolatka powiemy jej że jest gruba, ma krzywe nogi czy tez ma nos tak wielki ze wyprowadzając psa na spacer w deszczowy dzień nie musi się martwić, że pies zmoknie.

To w dużej mierze od nas zależy jak jesteśmy postrzegani. Ostatnio pisałem o tym tutaj: https://nocposlubna.pl/akt-dla-chlopaka/ zamieściłem też tutaj fragment Polskiego filmu gdzie faceci mówią właśnie o pewności siebie kobiet które staja przed facetami. Powiesz “co tam jakiś Polski film” – tak? To co powiesz na to:

Swoją droga polecam wszystkim zakompleksionym obejrzenie tego filmu.

 

 

Mniej lub bardziej rozbierane zdjęcia w celu zwrócenia uwagi.

To, że nasze modelki i celebrytki biorą udział w różnych akcjach charytatywnych nikogo nie dziwi. Czasem są to dość drastyczne formy 😉 ale te pozwolę sobie tym razem pominąć. Jednym z najbardziej znanych przykładów to Joanna Krupa.

Kim jest Dżoana? Modelką, osobowością telewizyjną i, o czym niewiele osób wie, także aktorką. To twarz dobrze rozpoznawalna w USA i persona budzącą wiele sprzecznych emocji w społeczeństwie polskim. Co do jednego jednak, obywatele naszego kraju nie mogą mieć wątpliwości – Joanna Krupa, to prawdziwy anioł dla zwierząt. Więcej na ten temat zobaczysz tutaj: https://www.zpazurem.pl/artykuly/joanna_krupa_%E2%80%93_aniol_z_pazurem_dla_zwierzat

 

 Joanna Krupa dla PETA Źródło: Bulls Press
Joanna Krupa dla PETA Źródło: Bulls Press

 

Takich akcji – półnagie zdjęcia w celach charytatywnych było więcej: Joanna Krupa przemalowana w tygrysa udała się pod Parlament w Londynie, gdzie protestowała przeciwko wykorzystywaniu dzikich zwierząt w cyrkach. Jej wystąpienie zrobiło na dziennikarzach ogromne wrażenie!

Copyright @Instagram @joannakrupa
Copyright @Instagram @joannakrupa

 

W podobnej akcji wzięła udział dziennikarka Kinga Rusin.

Powód, dla którego półnaga Kinga Rusin pozowała do zdjęcia jest szczególny. Nikogo nie powinno to dziwić, gdyż dziennikarka znana jest ze swojej walki o środowisko. Prawa zwierząt są dla niej szczególnie ważne, dlatego aktywnie o nie walczy.

Kinga Rusin publikując półnagie zdjęcie chciała nagłośnić problem zabijania jeleni, tłumacząc:

“Czy gdybym się rozebrała, byłaby szansa, żeby portale i gazety napisały o tym, że w Polsce w czasie rykowiska myśliwi zabijają otumanione hormonami jelenie?”

Dziennikarka nakłania wszystkich do podpisania petycji, która pomoże uratować życie tych biednych zwierząt.
Więcej: https://www.chillizet.pl/News/Polnaga-Kinga-Rusin-pozuje-do-zdjecia-11324

Pozwolę sobie jednak na nie rozpowszechnianie takich zdjęć.

Tego typu akcji było i jest dużo więcej, ale na potrzeby mojego artykułu myślę że wystarczy.

Kult ciała

Nie jest to nic nowego. Już w sztuce starożytnej Grecji która przetrwała do naszych czasów widać wyraźnie że zgrabne, umięśnione ciało było czymś do czego dążyli już starożytni. Doskonała rzeźba ciała słynnego “Dyskobola”, czy też piękne wdzięki “Wenus z Milo” pokazują wyraźnie ówczesne trendy. Wcale nie należy się dziwić, że obecnie także wysportowane ciała chcemy uwieczniać i prezentować.

Poniżej zamieszczam filmik backstage z jednej z sesji jakie miałem okazję wykonać. Tym razem film bez ograniczeń wiekowych:

 

Sexting

Za Wikipedią:

Sexting (także seksting) – forma komunikacji elektronicznej, w której przekazem jest seksualnie sugestywny obraz lub treść. Termin powstał w pierwszych latach XXI wieku jako zrost angielskich słów sex (seks) i texting (czynność wysyłania wiadomości SMS). Z czasem jego znaczenie poszerzyło się na wysyłanie podobnych komunikatów także za pomocą innych mediów, na przykład komunikatorów internetowych, wiadomości MMS czy portali społecznościowych.

Uprawiający sexting korzystają głównie z aplikacji mobilnych. Prócz najpopularniejszych z nich, takich jak Facebook Messenger czy Snapchat, wykorzystywane są takie programy jak AntiChat czy KiK Messenger. Część z nich docelowo przeznaczona jest do poznawania kobiet i mężczyzn zainteresowanych wymianą prywatnych materiałów erotycznych[…].

Seksting uznawany jest za jedno z najważniejszych zagrożeń społeczno-wychowawczych stojących przed młodymi ludźmi korzystającymi z Internetu, obok pornografii, pedofilii w sieci, stalkingu i innych form cyberprzemocy

Więcej zobaczysz tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sexting

Osobiście uważam, że nie jest dobrym pomysłem wysyłanie komuś swoich intymnych zdjęć. Celują w tym panowie chwaląc się tym co nie zawsze jest powodem do dumy. Podobnie jest w wypadku kobiet. Drogie Panie czy intryguje Was prezent w postaci pięknie zapakowanego pudełka jeżeli wiecie doskonale co jest w środku? Może jednak miła niespodzianka jest ciekawsza? Czy czasami wysłany fragment nie będzie bardziej zachęcał do działania niż odpowiedź zdjęciem tego czego oczekuje facet pisząc wulgarne “poka cyce”.

Fragment
Fragment

Kto robi sobie półnagie zdjęcia?

Zdjęcie to doskonały czasowstrzymywacz – jak jakiś czas temu powiedziano by w reklamie pewnej sieci komórkowej. Na zdjęciach zatrzymujemy czas, czasem go trochę cofamy. Generalnie robimy taka stop-klatkę. Jak to wygląda można poczytać tutaj:

Oferta – sesja BUDUAR – AKT

Spora część naszych klientek to kobiety które lada moment zostaną mamami lub przechodzą etap w życiu kiedy chcą potwierdzić podczas sesji jak pięknymi kobietami są.

W wypadku przyszłych mam jest to doskonały moment uchwycić swoje ciało puki jest w najlepszej życiowej formie (nie oszukujmy się, że po ciąży kiedykolwiek będzie wyglądało lepiej).

W przypadku zdjęć kobiety dojrzałej, świadomej swojego ciała warto zrobić sobie co jakiś czas zdjęcia – nawet po to by pokazać swojemu partnerowi, że jego partnerka życiowa dalej jest sexi i podoba się wielu mężczyznom …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now ButtonScroll Up