Pinterest

Pinterest to serwis który odkryłem niedawno, mimo tego że istnieje już kilka lat. W ostatnim czasie został bardziej “dopracowany” i przede wszystkim “zlokalizowany”, czyli krótko mówiąc doczekał się polskiej odsłony. Zrozumiałym jest to, że postanowiłem tez utworzyć nasz profil, który można zobaczyć pod adresem: https://pl.pinterest.com/fotografiaintym/

pinterest

Dlaczego Pinterest

Serwis najbardziej urzekł mnie tym, że jest wręcz niesamowitą kopalnią pomysłów, inspiracji do fotograficznych sesji zdjęciowych. W odróżnieniu od bardzo tekstowego tweetera, czy też facebooka, tutaj mamy położony największy nacisk na obraz. Niektórzy specjaliści od socjal media twierdzą, że jest to ukłon w kierunku najmłodszych pokoleń które bardziej bazują na obrazie niż na treściach. Sam obserwując swoje dzieci zauważam właśnie coś takiego – te starsze jeszcze wysyłają smsy, korzystają z różnych chatów itp. Te młodsze wolą wysłać buźkę która ma zastąpić cały tekst.

Dlaczego warto zajrzeć na Pinterest

Tak jak wspomniałem wyżej Pinterest jest serwisem pełnym zdjęć. Jest taka tablicą korkową na której zamieszamy interesujące nas obrazy i treści. Dzięki łatwej kategoryzacji możemy utworzyć kategorie w których będziemy układać/sortować poszczególne treści.

Możemy tez przypinać inne tablice czy tez przypinać zdjęcia innych użytkowników wyszukane na ich tablicach.

Jak ja zorganizowałem nasz profil

Nasz profil początkowo podzieliłem na cztery tablice – są to porady fotograficzne w stylu – jak pozować, inspiracje gdzie zamieszczam różne zdjęcia które uważam za ciekawe, które mogą stać się inspiracją do sesji moich klientek, miejsca na sesje fotograficzną, to miejsca w których miałem okazję już wykonywać zdjęcia i które mogę polecić. Kolejną tablicą jest tablica inspiracje – sesja Ona i On. Tutaj jak sama nazwa wskazuje staram się zamieścić zdjęcia które mogłyby być inspiracją dla par dla których organizujemy sesje zdjęciowe.

Pinterest - Fotografia Intymna
Pinterest – Fotografia Intymna

Znalazłem mnóstwo profili i tablic ludzi na których znalazłem bardzo dużo fajnych zdjęć, przez to że na tablicach można sortować zdjęcia, przypinać tylko te co nas interesują w większości wypadków są to bardzo dobre i ciekawe prace.

Oczywiście serwis Pinterest to nie tylko serwis dla fotografów, coraz więcej znaczących firm tworzy swoje profile, zamieszcza dużo ciekawych fotografii które mogą być inspiracja dla urządzenia domu, zmian w ogródku czy też chociażby kreatywnego stworzenia ozdób, ubrań czy też innych rzeczy.

 

PS Szczególnie polecam swoja tablicę INSPIRACJE: https://pl.pinterest.com/fotografiaintym/inspiracje/ może znajdziesz coś ciekawego co zainspiruje Cię do Twojej sesji lub do Waszej sesji: https://pl.pinterest.com/fotografiaintym/inspiracje-sesja-ona-i-on/

Call Now ButtonScroll Up