Nagie polki – Polki w Playboy

wpis w: Fotografia buduarowa, Inspiracje | 0

Nagie polki – Polki zaraz po zburzeniu muru berlińskiego pojawiły się się w Playboyu na okładce. Od tego czasu tych okładek było bardzo dużo. Dziś postanowiłem kilka z nich przypomnieć – może niektóre zdjęcia zainspirują do własnych eksperymentów przed obiektywem profesjonalnego fotografa?

Polki słyną z urody na całym świecie – nagie polki na stronach gazet nie są dla nas zaskoczeniem. Jedną z takich gazet o światowej renomie jest bez wątpienia Playboy – opisując różne zjawiska kulturalne – dziś chciałbym kilka słów o nim wspomnieć.

Nagie polki – Polki w Playboy

Za pierwszą Polkę na okładce jest uznawana Bogna Sworowska, pierwsza Polka w “Playboyu” – niestety jak możemy zobaczyć na okładce wtedy różnica między Polską, a Rosją (USSR) nie była w redakcji Playboy zbyt znana …

Bogna Sworowska, pierwsza Polka w "Playboyu"
Bogna Sworowska, pierwsza Polka w “Playboyu”

 

Nie mniej połączenie pięknego futra, z piękna bielizną polecam jak najbardziej – takich zdjęć wykonałem już sporo i zawsze jest to fantastyczny efekt.

Dlaczego Playboy

Dlaczego właśnie to czasopismo uważam za tak istotne. Po pierwsze było dla mnie wzorem jak pokazywać na zdjęciach kobiety, tak by wyglądały pięknie, a nie wulgarnie. W początkach czasopisma nie wolno było pokazywać na zdjęciach nawet wewnętrznej części uda fotografowanej kobiety. Po drugie – co by nie mówić inni tylko naśladowali to czasopismo. Sięgnijmy do historii za Wikipedią:

„Playboy” – ilustrowany magazyn erotyczny i publicystyczny dla mężczyzn, założony w 1953 r. w Stanach Zjednoczonych przez Hugh Hefnera. Jego logo to głowa króliczka z muszką. Właścicielem magazynu jest Playboy Enterprises. „Playboy” osiągnął szczyt popularności w latach 1970., np. w 1975 r. sprzedawano ok. 5,6 mln egzemplarzy. Od tego czasu jego popularność stale spada, głównie z powodu większej konkurencji innych magazynów o podobnej tematyce. „Playboy” jest także marką umieszczaną na wielu komercyjnych produktach. Najważniejszym przedsięwzięciem sygnowanym przez „Playboya” były popularne w latach 1970. kluby „Playboya” z hostessami ubranymi w kostiumy króliczka. Niektóre kraje jak np. Singapur, gdzie cenzura zdecydowała, iż społeczeństwo nie jest gotowe na tak liberalny stosunek do kobiecego ciała, zakazały wydawania „Playboya”.

W 2014 roku wydawca mocno ograniczył eksponowanie nagości w swoim serwisie internetowym, co w ciągu roku przyniosło czterokrotny wzrost odwiedzalności serwisu. Konsekwencją tego kroku było usunięcie nagości z amerykańskiej edycji magazynu w lutym 2016 r. Równocześnie nagie sesje pozostały w wielu edycjach pisma w innych krajach, m.in. polskiej. W 2016 r. sprzedaż pisma oscylowała ok. 700 tys. egzemplarzy.

W lutym 2017 r. zdecydowano o przywróceniu do magazynu nagich zdjęć, przyznając że całkowite usunięcie nagości było błędem. W styczniu 2018 r. przedstawiciel większościowego udziałowca zapowiedział analizy w kierunku rezygnacji z wydawania czasopisma w formie papierowej.

Playboy to nie tylko zdjęcia

Nie można zapominać, że to czasopismo to nie tylko zdjęcia nie do końca ubranych kobiet – to także konsekwentnie promowany styl życia. Styl życia gdzie mężczyzna kocha kobiety, szanuje je, potrafi się nimi zaopiekować, być tym samcem alfa. Wzorzec męskości promowany przez czasopismo nadal jest pożądany przez kobiety.

Czasopismo to też mnóstwo informacji o dobrych samochodach, sprzęcie elektronicznym, gadżetach, alkoholach itp. Czytelnicy mogli nauczyć się wiązać muszkę jak i rozpalić ogień w kominku. To także miejsce wywiadów z ciekawymi ludźmi. Przykład? Oto okładka z czerwca tego roku i wywiad z Denisem Urubko:

Nagie polki - Polki w Playboy
Nagie polki – Polki w Playboy

 

Galeria okładek Playboy

Poniższa galeria to oczywiście tylko wybrane okładki – było ich znacznie więcej jednak dla zainteresowanych nie będzie problemu ich znalezienie w zasobach internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *