Mała czarna

wpis w: Fotografia buduarowa | 0

Mała czarna to obowiązkowa pozycja chyba w każdej szafie kobiety. Mimo że klasyczna, w różnych odmianach, to jest ponadczasowa, w pełen wdzięku prezentująca kobiece ciało. Czy działa na mężczyzn? Zawsze.

Czy słońce, czy wiatr - mała czarna zawsze się sprawdza
Czy słońce, czy wiatr – mała czarna zawsze się sprawdza

Prostą, odcinaną w pasie czarną suknię stworzyła w latach 20. znana francuska kreatorka mody Coco Chanel to jej kobiety zawdzięczają wiele “wynalazków” które można w garderobie odszukać do dziś. W stworzonej przez Coco małej czarnej każda kobieta wyglądała świetnie. Fason stał się więc hitem i przetrwał do dziś.

Czy nad jeziorem czy na salonach mała czarna króluje.
Czy nad jeziorem czy na salonach mała czarna króluje.

Mała czarna na początek sesji

Często jest tak, że sesję zdjęciową zaczynamy właśnie od zdjęć w małej czarnej.Jest to sposób na “rozkręcenie się” przed sesją, przed bardziej krępującymi zdjęciami. zawsze podkreślam, że chciałbym aby sesja zdjęciowa którą organizuje była dla fotografowanych kobiet, czy też par przyjemnością. To że kobieta dobrze się czuje widać na zdjęciach. Chciałbym fotografować osoby szczęśliwe. Tak właśnie spełnia się ich marzenie o sesji zdjęciowej – dlaczego nie miałyby być szczęśliwe.

Dlaczego kobiety decydują się ją założyć? Nie dość, że tego typu sukienka optycznie wyczczupla to dzięki swojej neutralności pasuje praktycznie do wszystkiego. Dodając kilka dodatków możemy zupełnie odmienić jej charakter. Nie jest to jednak blog modowy i nie chciałbym aby w ten sposób b był odbierany więc nie będę się zagłębiał w szczegóły.

 Coco Chanel:"Dziewczyna powinna mieć dwie cechy: być klasyczną i zachwycającą."
- to samo dotyczy się małej czarnej - sukienki stworzonej przez Coco

Mała czarna - zdjęcia na schodach.
Mała czarna – zdjęcia na schodach.

Fotografia buduarowa i mała czarna

O ile przy zdjęciach AKTu klasycznego szczególnie przy zdjęciach w studiu jeżeli chodzi o ubiór nie ma o czym mówić 😉 to już przy sesji buduarowej dość często pojawia się wśród garderoby mała czarna. Czerń zawsze kojarzy się z elegancją, dodaje też efekt smukłości szczególnie w połączeniu ze szpilkami, podkreśla zgraną sylwetkę, kobiece kształty. Kobieta w każdym wieku wygląda w niej elegancko.

Często kobiety przeglądając przed sesją zdjęciową swoją szafę wybierają właśnie tą sukienkę. Wcale im się nie dziwię przecież każda kobieta chce wyglądać zachwycająco.

Mała czarna i szpilki - idealny duet
Mała czarna i szpilki – idealny duet