Jestem kobietą po … – czy jestem mniej atrakcyjna?

wpis w: Fotografia buduarowa | 0

Czas kiedy dziewiątka na końcu naszego wieku ma zmienić się na zero czyli magiczne 29, 39, czy też 49 – wtedy sobie często zadajemy pytanie: Jestem kobietą po … i co dalej? Czy teraz będę mniej atrakcyjna? Czy robię się stara? Może jednak nie potrzebnie?

Jestem kobietą po …

Młode kobiety martwią się każdą minimalną zmarszczką, wypryskiem czy też początkami cellulitu. Zanim rozbiorą się przed facetem godzinami dobierają makijaż, bieliznę, oświetlenie, a i tak zamiast skupić się na seksie zastanawiają się, czy czasem ich tyłek nie jest za gruby. Starsza kobieta, nawet jeśli nie ma figury modelki, nie dopuści do tego, aby nadprogramowe kilogramy zrujnowały jej dobrą zabawę. Nie przejmuje się, czy rozmaże jej się makijaż i czy w danej pozycji wygląda seksownie. Po prostu żyje chwilą.

Podobnie jest ze zdjęciami młodsze kobiety często bojąc się oceny (nie potrzebnie) nie potrafią zachowywać się naturalnie przed obiektywem kiedy są fotografowane nago. Bardziej doświadczone wiedzą że fotograf jest ich przyjacielem – to jemu zależy by pokazać w każdej kobiecie to co najlepsze.

Kobieta pop trzydziestce zazwyczaj jest już całkowicie niezależna. Ma pracę, własne mieszkanie i samochód. Nie potrzebuje wsparcia rodziców czy stałego partnera.

intymna-02
Starsze kobiety doskonale wiedzą w czym wyglądają najlepiej

… 40

Gdy kobieta przekracza 40 rok życia, dociera do niej jasno to, że ma w nosie, co myślą inni. Wie już doskonale w czym dobrze wygląda, co lubi i nie musi robić nic tylko po to, żeby kogoś zadowolić. Staje się niesamowicie pewna siebie, a jest to niesamowicie seksowna cecha. Wie również, że życie jest krótkie i nadszedł najwyższy czas, aby spróbować jak najwięcej nowych rzeczy w życiu oraz w sypialni.

Seksuolodzy podkreślają, że szczyt możliwości seksualnych mężczyzny przypada na wiek około dwudziestki. Kobieta natomiast dopiero uczy się seksualności i swój szczyt osiąga dopiero po trzydziestce. Po 30 roku życia wzrasta poziom hormonów i apetyt na seks, co oznacza, że kobiety chcą się częściej kochać i nie zasłaniają się bólem głowy, bo wiedzą, że seks jest na to najlepszym lekarstwem. Jeśli są zestresowane lub mają zły dzień, wiedzą, że nic szybciej nie rozładuje napięcia jak seks..

blog_sx_DSC_0630
Eksperymenty? Tak jak najbardziej.

Czy zmieniając 9 na 0 przekraczamy pewna granicę? Na pewno. Ale to głównie od nas zależy czy będzie to zmiana na dobre czy na złe. Na pewno jest to czas na spróbowanie czegoś nowego, przeżycia nowej przygody czy też skorzystania z … oferty Fotografii Intymnej 😉 – do czego po wielu rozmowach z klientkami i sesjach zdjęciowych z nimi szczerze namawiam. Zapraszam.