Gdzie Ci Mężczyźni

Gdzie Ci Mężczyźni – to pytanie zadaje sobie kolejne już pokolenie kobiet. Czy mają rację? Panowie gdzie jesteście, co się stało z męskim wzorcem? Może to jednak nie tylko jest problem mężczyzn ale także kobiet?

Gdzie Ci Mężczyźni

Już w słynnym przeboju z lat 70 Danuta Rinn zwracała uwagę na to że kobiety szukają kogoś kogo trudno znaleźć w rzeczywistym świecie. W czasach kiedy nie było internetu problem z dzisiejszego punktu widzenia wydaje się dziwny:

 

Co zmieniło się od tego czasu? – bardzo dużo – gdy nastał czas internetu nagle okazało się, że mamy dla siebie coraz mniej czasu. Paradoksalnie komputery które miały wykonywać pracę za nas i powodować że czasu będziemy mieć więcej spowodowały skutek odwrotny – czasu mamy coraz mniej.

Może porozmawiamy?

Czy nasza potrzeba rozmowy nie zostaje zaspokojona? Przecież mamy telefony skype, i inne wynalazki do komunikowania się w sieci – to w czym problem – wychodzi z nas jakiś gaduła? Niestety nie – okazuje się, że erzac (w znaczeniu zastępnik) jakim jest rozmowa za pośrednictwem … tu nie ważne czego nie potrafi nam zastąpić rozmowy bezpośredniej z innym człowiekiem. Jak dla mnie doskonale opisuje to ten artykuł: https://pokolenieikea.com/2018/04/10/dzieci-sieci-stajemy-sie-zombie-ktorzy-nie-potrafia-ze-soba-rozmawiac/#more-3760

Gdzie Ci Mężczyźni
Gdzie Ci Mężczyźni

Rozważmy problem na przykładzie filmu Botoks

Wiem – wybrałem bardzo kontrowersyjny film. Jak by nie patrzeć sporo jednak osób go obejrzało więc dlatego sięgam do jego przykładu. Oglądając film poza scenkami “z życia służby zdrowia” – których nie będę tutaj oceniał ponieważ nie jest to zgodne z zagadnieniem które chce poruszyć – uderzyła mnie historia czterech głównych bohaterek filmu.

Olga Bołądź  – wykreowana przez nią Daniela Winiarek

To samotna matka, która aby utrzymać dzieci i siebie musi walczyć z życiem i systemem. Nie odpowiedzialny ojciec dzieci nie jest zainteresowany pomocą swej partnerce seksualnej.

Katarzyna Warnke – wykreowana przez nią – Doktor Magda

Kobieta która che zostać matką. Niestety w obecnym świecie kobieta osiągając dojrzałość – nie oszukujmy się jest często za głupia (opinia kilku kobiet z którymi rozmawiałem)  by pojąć dobrą decyzję – kariera czy rodzina. Wiele z kobiet myśli, że uda się pogodzić jedno z drugim. Nawet te którym się to udało (często rozmawiam z różnymi kobietami) w szczerej rozmowie przyznaje, że tak nie do końca tak jest … W filmie mamy przykład Pani doktor która najpierw postanowiła zrobić karierę (zostać lekarzem – takie są realia), a następnie postanawia założyć rodzinę. Jako “dawcę” nasienia wybrała zdrowego silnego mężczyznę, ale na tym kończą się plusy jej partnera życiowego. Małżonek w którego role wciela się Filip Guźla jest daleki od ideałów które przynajmniej deklaruje większość kobiet. Chyba, że jest to tak jak w tym dowcipie – jeżeli chciałaś księcia to teraz sprzątaj po jego koniu i nie dziw się, że wszystko za księcia trzeba robić SAMEMU!

Marieta Żukowska – wykreowana przez nią – Doktor Patrycja Banach

Jest osoba która nie zauważa, że zdradza ją mąż i w kluczowym momencie okazuje się, że traci pracę męża i dom. Znowu pada pytanie – Gdzie jest ten facet? Przecież “widziały gały co brały” – kobieta z wiekiem nie stanie się młodsza. Czego oczekiwał?

Agnieszka Dygant – wykreowana przez nią – Doktor Beata Winkler

To kobieta która żyła pełnią życia, do czasu wypadku jej faceta po którym zmienił się on w warzywo. Teraz jest wrakiem którego nie ma kto podnieść i tylko coraz bardziej zatapia się w środkach odurzających w różnej postaci.

 

 

Czy nie ma już odpowiedzialnych mężczyzn? Może w ogóle znika coś takiego jak odpowiedzialność. Patrząc na obrazki pokazywane nam w mediach można dojść do takich wniosków.

Człowiek nie został stworzony do tego by być sam

Powyższy film stara się nam udowodnić że kobiety mogą być silne i poradzić mogą sobie bez mężczyzn. Mogą. Jak najbardziej. Tylko po co? Mężczyźni też mogą żyć sami. Też dadzą sobie radę. Tylko nasuwa się znowu pytanie – po co? Ja wiem wielu mnie zaraz zasypie dowodami, że tak jest wygodniej, lepiej itp. Wygodniej komu? Lepiej komu?

Może tego nie zauważamy, ale niszczenie podstawowej komórki społecznej – rodziny – związku mężczyzny i kobiety stało się bardzo modne. Tylko przeliczając wszystko na pieniądze jak robi to w opowieściach bardzo sprytny naród zadajmy sobie pytanie – gdzie tu jest interes? No to kto ma w tym interes – bo na pewno nie idący w porno mężczyźni czy uciekające w wino i koty kobiety. Zabawy w swingersów coraz bardziej modne? Próby z własna płcią są fajne i pociągające? To mamy reklamowane od kilku lat. Czujemy się z tym dobrze? Ok zamknij ten artykuł bo dziś zadaje trudne pytania na które nie chcesz dać odpowiedzi.

Gdzie te chłopy?
Gdzie te chłopy?

Gdzie te chłopy?

To pytanie zadaje sobie wiele kobiet które mam okazję spotykać w swoim życiu. Przez większość życia obracam się wśród środowisk, zawodów w których pracuje wiele kobiet więc siłą rzeczy mam okazje rozmawiać z nimi także na te trudniejsze tematy.

… a baby? …

Zaskakuje mnie też to jak często feministkom podoba się to jak traktowane są kobiety w krajach arabskich. Wielokrotnie zastanawiałem się nad tym fenomenem i dochodzę do wniosku że kobietom brakuje tej męskiej siły (nie fizycznej) tej stanowczości, tej określonej wizji co chcą w życiu robić. Przecież jeżeli chcesz być z kobietą to ona chce znać twoją wizję na wspólną przyszłość. Ona szukając partnera nie szuka tylko fizycznej osoby ale też osobę która zapewni jej przyszłość. Kobiety są tam chronione przez mężczyzn.

Jest jednak cecha która się nie podoba, a wręcz prowadzi do buntu – to posłuszeństwo, uległość. Kobieta jest posłuszna woli ojca, a potem męża.

Co ciekawe doświadczone kobiety – mężatki nawet w Polsce same przyznają się, że mimo początkowych oporów posłuszeństwo wobec męża okazywało się jednak dobre także dla nich.

Masz czas? Obejrzyj ten materiał do końca:

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now ButtonScroll Up