FaceApp

wpis w: Inspiracje | 0

Bardzo popularna w ostatnich dniach aplikacja FaceApp dzięki #AgeChallenge robi wielką furorę w mediach społecznościowych jak i spore zamieszanie wokół samego zjawiska jakim jest przerabianie rzeczywistości.

FaceApp i #AgeChallenge

Gdy dwa lata temu pojawiła się pierwsza wersja aplikacji FaceApp debiut jej przeszedł prawie nie zauważony. Dopiero kolejne internetowe wyzwanie tym razem pod nazwą #AgeChallenge spowodowało nagłą popularność tej aplikacji.

Może na początek parę słów o samej aplikacji – oto jej opis z sklepu Google Play:

Uzyskaj jakość selfie jak z okładki żurnala za dotknięciem paru przycisków! Aplikacja zasilana przez sztuczną inteligencję FaceApp, najbardziej zaawansowaną neuronową technologię edycji portretów. Za darmo ulepszaj selfie lub baw się w zmianę płci i fryzur oraz eksperymentuj z innymi, zdumiewającymi przemianami.

Ulepszaj
• Selfie jak z Hollywood dzięki filtrom wrażenia
• Zmień kolor i stylizację włosów
• Zastosuj idealny makijaż na dzień lub wieczór
• Znajdź swój idealną stylizację brody/wąsów
• Dodaj piękny uśmiech
• Zamień tło za jednym dotknięciem
• Zastosuj filtry kolorów, rozmycie i wiele innych narzędzi

Eksperymentuj
• Zmieniaj płeć
• Z pomocą sztucznej inteligencji znajdź najlepszą dla Ciebie fryzurę i kolor włosów
• Zmień swój wiek
• Dodaj niesamowite tatuaże
• Pozwól sztucznej inteligencji znaleźć najlepiej pasujący do Ciebie styl
• Baw się filtrami Hitmana czy Heisenberga i dokonuj wielu innych, oszałamiających przemian

#AgeChallenge
#AgeChallenge

Czy aplikacja jest bezpieczna?

Mimo tego, że powstało wiele artykułów dotyczących tego jak bardzo aplikacja była sprawdzana i jak bardzo jest bezpieczna przykład: https://niebezpiecznik.pl/post/faceapp-to-narzedzie-rosjan/ Osobiście zalecałbym daleko posuniętą ostrożność.

Strasznie chce to mieć ale boję się …

Większość z nas po kilku latach użytkowania komórek ma co najmniej jedną, starą która obecnie nie jest używana, ale po wyczyszczeniu z danych, sformatowaniu kart, przez domowe WiFi (bez karty GSM) na czysty telefon (przywrócone dane fabryczne) pozwoli zainstalować aplikację i pobawić się w przerabianie zdjęć. Jest to na pewno bezpieczniejsze niż użycie do tego telefonu używanego na co dzień pełnego zdjęć, które nie koniecznie chcielibyśmy publikować. Czy też pełnego kontaktów których nie chcielibyśmy rozpowszechniać.

Uwaga – atak klonów

Uwaga na podróbki aplikacji. W artykule pod tytułem: Oszuści już podrabiają FaceApp. Ta wersja aplikacji na pewno jest niebezpieczna – dostępnym tutaj: https://www.dobreprogramy.pl/Oszusci-juz-podrabiaja-FaceApp.-Ta-wersja-aplikacji-na-pewno-jest-niebezpieczna,News,102835.html możemy przeczytać między innymi że:

Badacze z firmy Kaspersky wykryli fałszywe narzędzie podszywające się pod FaceApp, które w rzeczywistości infekuje urządzenia mobilne z Androidem trojanem MobiDash.

Pojawienie się klona nie powinno dziwić. To normalna praktyka cyberprzestępców – widzą coś popularnego, natychmiast to podrabiają, aby wykorzystać zainteresowanie.

Po pobraniu fałszywej aplikacji z nieoficjalnego źródła i zainstalowaniu jej na smartfonie użytkownik widzi komunikat o błędzie. Wyświetlane informacje sugerują, że pobrana aplikacja została odinstalowana. To nieprawda. Aplikacja działa i zaczyna wyświetlać reklamy.

Na co Ci to

Kiedyś bardzo popularne były dowcipy w których używano jako nazwisk pewnych określeń. Chyba za bardzo to zamotałem więc przejdę od razu do przykładu:

  • Jak się nazywa najlepszy Japoński doradca zakupowy:
  • Nacocito

Ciesz się życiem TERAZ nie odkładaj niczego na później. TERAZ to ten czas na wszystko co planujesz zrobić kiedyś.

W temacie FaceApp
W temacie FaceApp

Chcesz wiedzieć jak to było jak byłaś piękna i młoda? Obejrzyj stare zdjęcia. Chcesz wiedzieć jak będziesz wyglądała za 25-50 lat? Spokojnie jeszcze to przed Tobą. Dzis powiem krótko podsumowując to wszystko: NacoCito.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *