12 cech idealnego mężczyzny

wpis w: Moje przemyślenia | 0

Wiele czasopism kobiecych, stron przeznaczonych dla kobiet, zajmuje się poszukiwaniem wraz z czytelniczkami tego idealnego faceta – tworząc artykuły w stylu: 12 cech idealnego mężczyzny . Jednak czasem trafiam na coś co mnie na tyle szokuje że postanawiam sam napisać parę słów.

Każda kobieta jest inna. To właśnie jest powodem tego że faceci szukają tej jedynej, tej wyjątkowej. Tak samo kobiety szukają tego jedynego wyjątkowego. Opieranie się na takich zestawieniach może nam uświ9adamia to że może warto zwrócić przy poszukiwaniu swojej drugiej połówki uwagę na pewne cechy charakteru. Jednak docelowo nawet ktoś kto te cechy wszystkie spełni może być na co dzień nie do zniesienia.

Poniżej coś co przez przypadek znalazłem i po przeczytaniu nie dało mi spokoju – pozwalam sobie do każdego cytatu dołączyć mój komentarz – tak okiem faceta.

12 cech idealnego mężczyzny – specjalisty TIPY.pl

1. Jego chęć bycia w poważnym związku

Czy ten facet chce się z tobą związać na poważnie czy szuka jedynie przygodnego flirtu? Są mężczyźni, którzy nie mogą długo być singlami, gdyż kiepsko znoszą samotność. Z drugiej strony boją się oni zaangażować, przez co ich związki są zwykle krótkotrwałe i niestabilne. Jeśli zaczynasz się spotykać z jakimś facetem to upewnij się, że nie boi się on związku, a wręcz przeciwnie – jest nim poważnie zainteresowany. Poświęć nieco czasu na to, aby się do niego zbliżyć i móc zaobserwować jego zachowanie. Jeśli wydaje ci się, że bycie w związku nie jest dla niego zbytnio ważne, to znaczy, że najprawdopodobniej masz rację.


To wszystko zależy od kontekstu. Trudno faceta na pierwszej randce pytać czy już ma ochotę się ożenić. Jeszcze o ile w ustach 18-19 latki można to potraktować jako żart to w wypadku 30 latki lub kobiety zbliżającej się do tego wieku każdy facet wyczuje w tym pytaniu desperację. Ja wiem ze spłaszczyłem ten temat, ale osobiście jestem za tym, że należy dana osobę poznać w różnych sytuacjach (wiem – ktoś powie strata czasu), aby rozpoczynać rozmowy na takie tematy.

12 cech idealnego mężczyzny
12 cech idealnego mężczyzny

2. Jego arogancja 

Arogancja jest cechą subiektywną jednak i tak jest bardzo łatwo ją rozpoznać. Istnieje cienka granica pomiędzy byciem pewnym siebie we wszystkim co się robi a byciem zarozumiałym i aroganckim. Jeśli uważasz, że twój facet jest bardzo pewny siebie ale przy tym słodki to wszystko OK. Jednak jeśli jego zachowanie zaczyna być niegrzeczne i aroganckie, zwłaszcza w stosunku do ciebie, to z pewnością nie jest to mężczyzna dla ciebie.

Czy często nie jest tak, że kobiety tłumaczą sobie arogancję słynnym “łobuz kocha najbardziej?”. Osobiście uważam to za jedną z największych słabości kobiet, że chcą wiązać jakiekolwiek nadzieje z facetem który ich nie szanuje. Bo to wcale tak nie jest, że jeżeli gość ma pieniądze jak milioner Gray to można mu pozwalać na wszystko.

Nawet słynny bohater powieści “50 twarzy Graya” mimo, że podczas zabaw sprawiał ból to jednak szanował swoją partnerkę na co dzień. Tego wymagajmy: szacunku. Jednak jak nie masz szacunku do samej siebie to nie oczekuj czegoś takiego od innych.

12 cech idealnego mężczyzny
12 cech idealnego mężczyzny

3. Szacunek w stosunku do ciebie 

Wspaniały facet będzie szanował to, kim jesteś i nie będzie traktował cię wyłącznie jak zabawki. Aby cię nie rozczarować będzie on zawsze dobrze wyglądać i pachnieć, starać się robić dobre wrażenie na twoich przyjaciołach i rodzinie, oraz okazywać swoją rycerskość jak tylko będzie do tego okazja. Z drugiej strony, jeśli facet cię nie będzie szanować to będzie oczekiwać, żebyś ty przejęła kontrolę nad wszystkim i mu usługiwała, aby on nie musiał robić kompletnie nic.

Miej wymagania co do faceta – coś więcej niż tylko oby był. Oczywiście realne wymagania. Jeżeli oczekujesz księcia na białym koniu to nie dziw się, że takiego dostaniesz 😉

12 cech idealnego mężczyzny
12 cech idealnego mężczyzny

4. Jego życie towarzyskie

Czy ten facet ma dużo przyjaciół i znajomych? Czy może jest samotnikiem, gdyż nikt nie lubi z nim spędzać czasu? Mężczyzna, który nie ma zbyt wielu kolegów ani koleżanek może nie być najlepszym wyborem na chłopaka. Najprawdopodobniej jest antyspołeczny, nudny, niemiły lub tak zajęty czymś w swoim życiu, że na nic innego nie ma czasu (i to prędzej czy później będzie dotyczyć również ciebie).

Ten punk jest tym co mnie najbardziej zdziwiło. Pytanie czy szukamy partnera na imprezę czy na życie? To czy ma grupę kolegów, czy też jednego sprawdzonego w boju kumpla to chyba nie ma wielkiego znaczenia. Są zawody które z góry wiążą się z rozłąka chyba że będziecie pracować razem. Wychodząc za mąż za marynarza nie oczekujesz chyba że będziesz go widzieć codziennie po pracy w domu.

12 cech idealnego mężczyzny
12 cech idealnego mężczyzny

5. Walczy o ciebie

Jak bardzo pragnie on się z tobą spotkać? Czy ciągle wydzwania, namawia i prosi, czy może jest mu to dość obojętne? Jeśli facet cię naprawdę lubi to będzie zainteresowany tym, abyś się stale uśmiechała i była szczęśliwa. Będzie on chciał spędzać z tobą jak najwięcej czasu, ciągle będzie pokazywać swoim zachowaniem i gestami jak bardzo mu na tobie zależy, oraz oczywiście non-stop będzie próbować ci imponować na wszelkie możliwe sposoby. Jeśli facet nie będzie się starać imponować tobie to znaczy, że ty mu również nie imponujesz i nie robisz na nim wrażenia.

Zainteresowanie? Owszem. Zakazany owoc smakuje najbardziej. Nie bądź dostępna jak monopolowy 24h/7. Jednak też nie przesadzaj …

6. Jego życie nie jest sekretem

Może to być szokujące, jednak jest bardzo wiele facetów, którzy prowadzą podwójne życie. Możliwe, że ma dziewczynę lub nawet jest żonaty i równocześnie spotyka się z tobą. Upewnij się, że fakt, że się ze sobą spotykacie nie jest sekretem. Czy on unika zatłoczonych restauracji i klubów? Czy będąc z tobą w publicznym miejscu nerwowo się rozgląda i często obraca za siebie? Czy zamieszcza zdjęcia z tobą na Facebooku czy w innym serwisie społecznościowym? Jeśli facet nie ma nic do ukrycia to nie będzie się wymigiwać przed wyjściem z tobą do pubu czy trzymaniem cię za rękę przy swoich znajomych.

Pokazać się razem publicznie ok. Ale czy facet musi od razu uprawiać ekshibicjonizm w mediach społecznościowych? To że “cały świat” nie wie o Waszym związku wcale nie znaczy, że on się Ciebie wstydzi. Może po prostu Ty sama dajesz mu powody dla których woli ukryć Ciebie przed … konkurencją 😉

12 cech idealnego mężczyzny
12 cech idealnego mężczyzny

7. Dojrzałość emocjonalna 

Miło się patrzy na dorosłych mężczyzn, którzy zachowują się jak mali chłopcy. Jednak jeśli szukasz kandydata na chłopaka, wówczas zawsze bierz pod uwagę jego dojrzałość emocjonalną. Czy on wpada w złość lub zachowuje się egoistycznie nawet z błahych powodów? Jak radzi sobie z podejmowaniem ważnych, życiowych decyzji? Jeśli facet wydaje się być niedojrzały emocjonalnie, zwłaszcza podczas podejmowania decyzji to najprawdopodobniej nie jest dobrym kandydatem do poważnego związku.

Z powyższym jak najbardziej się zgadzam i … sorry dziewczyny – nie liczcie na to że on się zmieni. Co wywalczycie przed ślubem to będzie. Potem zapomnijcie. Szkoda czasu i nerwów.

12 cech idealnego mężczyzny
12 cech idealnego mężczyzny

8. Jego stosunek do pracy

Oczywiście, nie musi on być milionerem ani mieć wielkiego przedsiębiorstwa, jednak szukając dobry materiał na chłopaka należy zwrócić uwagę na to, jak bardzo poważnie podchodzi on do swojej pracy oraz życia. Czy ma już jakieś konkretne plany na przyszłość? Jeśli facet nie myśli zbytnio o pracy to może oznaczać, że obecnie ma w głowie jeden wielki chaos. Na początku znajomości możesz tego nie zauważyć, zwłaszcza jeśli on zachowuje się na luzie i wydaje się, że czerpie radość z każdej sekundy swojego życia. W większości przypadków jednak, faceci, którzy nie mają ustanowionych celów ani planów na przyszłość bardzo szybko się gubią w swoim życiu.

On ma być przywódcą. Musi mieć jakąś wizję, plan i się go trzymać. W tej kwestii nie ma żartów. Przecież ma być przyszłą głową rodziny. Kobiece emocje mogą wpływać na różne decyzje on musi mieć jednak jakąś wizję tego co chce robić, jakie są jego priorytety, cele i jak zamierza je osiągnąć.

Może jestem w tej kwestii tradycjonalistą, ale facet musi jasno wytyczać cel. Jego zagubienie to też zagubienie rodziny. Ciągłe zmiany decyzji niepewność, wcale nie jest dobra. Aby mieć Twoje poparcie i posłuszeństwo musi przekonać Cię do tego że jego wizja jest słuszna. Że obrany kierunek jest tym w którym i Ty chciałabyś podążać.

12 cech idealnego mężczyzny
12 cech idealnego mężczyzny

9. Pewność siebie 

Pewność siebie mężczyzny odgrywa bardzo ważną rolę w każdym związku. Pewny siebie facet czuje się w związku bezpieczniej i nie uczepia się swojej dziewczyny jak wesz do ogona. Facet bez pewności siebie będzie cię kontrolować na każdym kroku i stale ci czegoś zakazywać. Po krótkim czasie będziesz się czuła jak zastraszony ptak w klatce.

To tak jak pisałem wyżej. Facet który wie czego chce w życiu, często będzie też pewny siebie. Tej pewności dodasz mu też Ty, wiedząc że ma w Tobie oparcie automatycznie wzrośnie jego pewność siebie.

12 cech idealnego mężczyzny
12 cech idealnego mężczyzny

10. Jest romantyczny 

Możliwe, że teraz nie jest to dla ciebie ważne, jednak z czasem będzie. W szczególności wówczas, kiedy twoja koleżanka zacznie się spotykać z chłopakiem, który jest naprawdę romantyczny. Czy twój facet prawi ci stale komplementy, przynosi kwiaty i robi śniadania do łóżka, czy może uważa, że tak robią mężczyźni tylko na filmach?

Od romantyzmu krok do opiekuńczości. Kwiatki kupione bez powodu, są fajne, ale fajniejsze jest też zrozumienie kobiety w “trudne dni” – czego zauważam wielu nawet z kilkuletnim stażem małżonków zdaje się nie dostrzegać.

12 cech idealnego mężczyzny
12 cech idealnego mężczyzny

11. Słucha twoich opinii 

Jeśli facet słucha co masz do powiedzenia na dany temat a czasami nawet postępuje w sposób jaki mu zasugerowałaś, to oznacza, że cię szanuje i wierzy w twoje słowa. Jeśli traktuje cię jak równą sobie pod względem intelektualnym, to będzie cię słuchać i rozważy twoją opinię przed podjęciem każdej decyzji. Z drugiej strony jeśli uważa, że twoje pomysły są głupie i nie zasługują nawet na to, aby ich wysłuchać to oznacza, że nie jest to dobry kandydat na chłopaka.

Fajna jest “słodka idiotka”, ale niestety jak to się mówi “wsamraz na raz”. Oczekiwania co do kobiet z którymi facet chce się związać też są konkretne. Chcesz związku opartego na partnerstwie to bądź partnerem. Fajnie jest czasem pomóc “nieporadnej kobiecie”, ale “niańczenie” na dłuższą metę słodkiej idiotki raczej nie działa.

Tu istotna uwaga. Czytaj, poznawaj, chłoń wiedzę. Moja obserwacja jest taka: najszybciej kończą się związki w których ludzie dochodzą do wniosku że nie mają już o czym rozmawiać. Spotkani przeze mnie faceci często narzekają: o czym mam z nią rozmawiać jak ona tylko: zakupy, pazury, i … tyle.

12 cech idealnego mężczyzny
12 cech idealnego mężczyzny

12. Jest bezinteresowny

Czy twój chłopak zachowuje się od czasu do czasu w sposób bezinteresowny? Czy pozwala ci usiąść w lepszym miejscu i czy upewnia się, że masz wygodne siedzenie? Jeśli musisz już na początku związku uczyć faceta jak ma się zachowywać w sposób uprzejmy i taktowny, to szkoda na to twojego czasu. Jeśli jest on taki z natury to pomyśli, że chcesz nim manipulować a nie że oczekujesz nieco romantyzmu.

Ojeju to istne pomieszanie z poplątaniem. Braki kultury nie zawsze wiążą się z brakiem opiekuńczości. To że nie przepuścił Ciebie w drzwiach może też być oznaką, nie koniecznie braku kultury. Ty sama musisz ocenić czy szkoda Ci czasu. Nie ma ideałów. Zawsze są jakieś wady. Z jednymi możesz się pogodzić z innymi nie.

Link do artykułu źródłowego: https://tipy.interia.pl/artykul_16431,12-cech-jakie-powinien-miec-twoj-przyszly-facet,5.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *